نگاهی عمیق به اندروید Q با مهندسان توسعه اندروید

پول و تجارت جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱

اندروید Q مرکز توجه اخبار گوگل در کنفرانس Google I/O بود و مانند همیشه توجه کاربران و کارشناسان را به عضو بعدی خانواده ی اندروید جلب کرد. آرس تکنیکا به رسم رویدادهای قبلی گوگل مصاحبه ای با مهندسان داخلی اندروید داشت تا اطلاعاتی دقیق تر از نسخه ی بعدی این  سیستم عامل کسب کند. مصاحبه علاوه بر پرداختن به اندروید Q، پروژه ی مهندسی بزرگ تر گوگل موسوم به Project Mainline را هم پوشش می دهد. هدف اصلی مین لاین، ایجاد امکان به رورزسانی بخش های اصلی سیستم عامل بدون به روزرسانی کلی برای گوگل و حتی تولیدکننده های دیگر گوشی هوشمند است. با نگاهی اولیه به توضیح پروژه ی مذکور، متوجه اهمیت فنی و خبری آن می شویم.
مقاله های مرتبط:
دیو برک (Dave Burke) به عنوان معاون ارشد بخش مهندسی اندروید شناخته می شود. از نگاه رسانه ها او دانشنامه ای کامل از اندروید است که همیشه پاسخ هایی کاربردی به سؤال های پیرامون سیستم عامل موبایلی گوگل دارد. ایلیان مالکو (Iliyan Malchev) کارشناس دیگر این مصاحبه است که به عنوان مهندس ارشد در اندروید، مدیر Project Treble و همه ی بخش های مرتبط با هماهنگ سازی لینوکس فعالیت می کند.
در مصاحبه ی امسال آرس تکنیکا پیرامون سیستم عامل اندروید، انوار گولوم (Anwar Ghuloum) هم حضور داشت که مدیر ارشد مهندسی اندروید و همچنین مدیر پروژه ی مین لاین است. مین لاین در کنفرانس امسال به عنوان «پروژه ی بزرگ بعدی در به روزرسانی اندروید» مطرح شد و به نوعی مهم ترین خبر رویداد بود.
در ادامه ی این مقاله به مصاحبه ی آرس تکنیکا با مهندسان و مدیران ارشد گوگل پیرامون سیستم عامل جدید و پروژه ی مین لاین می پردازیم. پیش از ورود به مصاحبه، ...

سرخط اخبار