پرخاصیت ترین ترشی همراه با خواص دارویی زیاد

لوگوی طلا طلا . یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ساعت ۱۹:۱۹
ترشی یکی از محبوب ترین چاشنی ها در بین ایرانیان است. شاید بهتر است بگوییم از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را ترشی می کنند. درست است از بسیاری مواد غذایی می توانید ترشی درست کرد اما ترشی فارغ از یک چاشنی خوشمزه بودن می تواند خواص زیادی برای شما داشته باشد. سیر ترشی معجزه در بین ترشی های دیگر!

پرخاصیت ترین ترشی همراه با خواص دارویی زیاد
ترشی یکی از محبوب ترین چاشنی ها در بین ایرانیان است. شاید بهتر است بگوییم از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را ترشی می کنند. درست است از بسیاری مواد غذایی می توانید ترشی درست کرد اما ترشی فارغ از یک چاشنی خوشمزه بودن می تواند خواص زیادی برای شما داشته باشد. سیر ترشی معجزه در بین ترشی های دیگر!
ترشی از مواد غذایی مختلف و به شیوه های مختلفی بدست می آید و هر فردی شیوه ی خودش را برای این کار دارد. شاید با این جمله مواجهه شده باشید که می گویند سیر ترشی قدیمی و یا 7 ساله حکم دارو دارد. 
سیر ترشی خونساز و مصفای خون است. بازکننده عروق کرونر قلبی و عروق مغزی است. هضم کننده غذاهای سنگین و دیر هضم است و سرعت هضم غذا را افزایش می دهد. همچنین به عنوان دفع کننده سنگ صفرا نیز شناخته می شود.
سیر ترشی تنها ترشی پرخاصیتی است که می توانید استفاده کنید و از خواص آن بهره ببرید اما باید دو نکته را به یاد داشته باشید که یک اگر دچار افت فشار خون هستید از خوردن این ترشی خودداری کنید زیرا باعث افت شدید فشارخون می شوید.
شماره دو اگر سفری به شهر های شمالی داشته باشید دیده اید که این شهر ها ترشی های زیاد و متنوعی را به فروش می گذارند و باید این نکته را بدانید که سری ترشی برای جا افتادن و بار رسیدن که بتواند دارای خواص درمانی باشد باید به مدت چنیدن سال استراحت کند در نتیجه فروشندگان فرصت زیادی برای این کار ندارد پس در نظر داشته باشید که با جوشاندن سیر تازه و آب نمک و سرکه هر چه سریعتر سیر ترشی به عمل می آورند.
از این نکته غافل نشوید که سیرترشی باید به شکلی طبیعی بار گذاشته شود و سالیان متمادی استراحت کند پس در هنگام خریدن سیر ترشی دقت کنید تا خواص آن بهره مند شوید.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار