مدیرکل کتابخانه‌های کرمانشاه:

کتابخانه‌های آسیب دیده زلزله سرپل ذهاب به بهره برداری نرسیده‌اند

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۱۷
کرمانشاه- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: کتابخانه های عمومی آسیب دیده در زلزله آبان ۹۶ سرپل ذهاب تاکنون به بهره برداری نرسیده اند.

معصومه حسنی خونسار صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آسیب دیدن ۶ کتابخانه عمومی در استان کرمانشاه در زلزله آبان ماه ۹۶ اظهار کرد: کتابخانه عمومی رسالت در شهرستان سرپل ذهاب به مساحت ۹۰۰ متر مربع و کتابخانه عمومی طالقانی در شهرستان ثلاث باباجانی به مساحت ۴۰۰ متر مربع در اثر این زلزله کاملاً تخریب شده اند.
وی به تشریح مراحل بازسازی کتابخانه های عمومی صددرصد تخریب شده پرداخت و افزود: ساخت کتابخانه عمومی رسالت در شهرستان سرپل ذهاب در مرحله فندانسیون دارای ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی بوده که برای ادامه روند ساخت و تکمیل آن سه میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه تصریح کرد: روند بازسازی کتابخانه عمومی طالقانی در شهرستان ثلاث باباجانی پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی داشته که به منظور تکمیل روند بازسازی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.
وی با تاکید بر اینکه ۴ کتابخانه عمومی دیگر مناطق زلزله زده قابل استفاده نبوده و باید نسبت به مقاوم سازی آن ها اقدام شود، ادامه داد: کتابخانه های عمومی علی بن ابی طالب در کوزران، دهخدا در قصرشیرین و علامه امینی در سرپل ذهاب هر یک دارای ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی هستند.
حسنی خونسار با بیان اینکه تکمیل پروژه کتابخانه عمومی علامه امینی در شهرستان سرپل ذهاب نیازمند یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به منظور مقاوم سازی است، افزود: کتابخانه شهید عارف فتاحی در شهرستان ثلاث باباجانی متأثر از زلزله آبان ۹۶ نیازمند مقاوم سازی بوده که هم اکنون این پروژه با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل است.
مدیرکل کتابخانه های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.