سه نمای متفاوت "از پزشکی که 45 روز خانواده خود را ندیده"، "عروس و داماد پرستاری که مراسم ازدواج و حضور در برنامه علی ضیا را لغو کردند" و "پسری 5ساله که دلتنگ مادر پرستارش است" که در هیچ آماری دیده نشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حسن احمدی : هرچقدر که نوشتن از این روزها کمی سخت است اما در کنار همه تلخی ها اتفاقات زیبا کم نبوده اند. اتفاقاتی که در هیاهوی انتظار برای پایان بیماری کرونا گم می شوند و یا کمتر به آن پرداخته می شود.
خوشبختانه در استان بوشهر بیماری به مانند بسیاری از استان ها نبوده و شیوع کمتری داشته اما در این بین شاهد فداکاری کادر درمان یا بهتر بگوییم، مدافعان سلامت بوده ایم. در این گزارش سعی شده 3 نمای زیبا از تلاش گسترده کادر درمان استان بوشهر به رشته تحریر درآید:
نمای اول: 45 روز است که خانواده خود را ندیده ام
در مدتی که بوشهرمنطقه سفید از لحاظ مبتلا به کرونا بود، مجموعه پزشکی و درمان استان بوشهر در پی راهکارها و تدوین برنامه بودند. جلسات متعددی با مقامات مسئول تشکیل شد که نتیجه آن اقدامات گسترده در استان بوشهر است.
بیمارستان شهدای خلیج فارس نیز از ابتدا به مرکز مبارزه با کرونا تبدیل شد. رفت و آمدها کنترل و ورود و خروج پرسنل جدا شد تا احتمال انتقال در بیمارستان به حداقل ممکن برسد. بیماران به سه دسته تقسیم شدند. بیمارانی که جواب آزمایش کرونای آن ها مثبت اعلام می شود، بیمارانی که جواب سی تی اسکن آن ها می گوید احتمال بالایی از عفونت را دارند و بیمارانی که وضعیت مناسبتری نسبت به دو دسته قبل دارند، این بیماران در طبقات جدا بستری شدند.
این مقدمه ای از توضیحات دکتر فرهاد عباسی متخصص بیماری های عفونی و فوکال پوینت بیماری کرونا در استان بوشهر است که مجموع این اقدامات در کنار اطلاع رسانی گسترده و همکاری خوب مردم موجب شد تا بوشهر مانند استان های دیگر غافلگیر نشود.
همسرم در بیمارستان شیراز به بیماران ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار