به قلم یک متخصص پزشکی قانونی

رمان «ساکن خیابان بهشت» راوی آسیب‌های اجتماعی زنان شد

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۴
مریم رجبی (داستان نویس و منتقد) تجربیات خود را به عنوان پزشک قانونی در قالب رمانی تحت عنوان«ساکن خیابان بهشت» توسط نشر هیلا وارد بازار کتاب کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، داستان مراجعان پزشکی قانونی فارغ از روایت داستانی، موضوعی تحلیلی–روانشناختی است. به تازگی مریم رجبی (داستان نویس و منتقد) تجربیات خود را به عنوان پزشک قانونی در قالب رمانی تحت عنوان «ساکن خیابان بهشت» توسط نشر هیلا وارد بازار کتاب کرده است. رجبی در نخستین رمان خود که برگرفته از تجربیات چند ساله وی در پزشکی قانونی است به روایت داستانی آسیب های اجتماعی زنان پرداخته است.
او که پیشتر داستان های کوتاهی را در این زمینه نوشته است، توضیح داد: «به طور کلی ما با موضوعاتی عمومی آشنا هستیم، اما مراجعان به پزشکی قانونی مصائب و مشکلاتی را پشت سر می گذارند که از دید اغلب ما پنهان است. در این رمان داستان فردی را روایت کرده ام که خود در پزشکی قانونی مشغول به کار است و در زندگی شخصی اش دچار مشکلاتی است. در عین حال او شاهد و ناظر مسائلی از زندگی های مختلف است. رمان در ۱۶ فصل به بیان داستانی این موضوعات قابل بحث می پردازد.»
وی در ادامه گفت: «در انتخاب روایت ها تلاش کرده ام آسیب های مختلف و مشکلات دختران نوجوان، زنان جوان و زنان میانسال را روایت کنم.»
در بخشی از این کتاب می خوانیم: «قاضی موسوی ایستاده روی پله و منتظر است من و سرهنگ برویم پایین. می رویم. زیرزمین بوی میوۀ گندیده می دهد. جنازه درست وسط زیرزمین بین زمین و آسمان آویزان است. شال قرمز گلدار ، گردنش را تنگ در خود گرفته و گردنش کج ایستاده و چشمهای وغ زده اش ثابت مانده. دوروبرش پُر است از سبدهای پلاستیکی میوه. برادرش گفته بود که دست فروشی می کنند و روی چرخ تحافی ، میوۀ تابستانی می فروشند. سبدها خالی اند. پس لابد همه میوه ها را فروخته اند و سود خوبی کرده اند. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار