پیشرفت فاز نخست طرح گوره-جاسک از مرز ۷۰ درصد گذشت

لوگوی برنا نیوز برنا نیوز . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۴۴
پیشرفت فاز نخست طرح ساخت خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک به حدود ۷۰ درصد رسیده و نویدبخش این است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش برنا به نقل از وزارت نفت، علی جعفرزاده، قائم مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک در شرکت مهندسی و توسعه نفت در حاشیه سومین روز از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: هم اکنون پیشرفت فاز نخست این طرح به بیش از ۷۰ درصد رسیده است و این طرح راهبردی با وجود تحریم ها و شرایط حاکم بر کشور به لحاظ شیوع ویروس کرونا، در موعد مقرر به بهره برداری می رسد.  
قائم مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک در شرکت متن از تأمین بیش از ۹۶ درصد کالاها و تجهیزات طرح راهبردی انتقال نفت خام گوره به جاسک از محل تولیدات داخلی خبر داد و گفت: این یک طرح تمام ایرانی است و به جرأت می توان گفت که درصد بالایی از اقلام مورد نیاز این طرح ملی از شرکت های داخلی تأمین شده است.
جعفرزاده با بیان اینکه اولین ها در این طرح راهبردی به معنای کامل تحقق یافته است، تصریح کرد: طرح گوره به جاسک دو معنا دارد؛ نخست اینکه عنوان طرح ملی، عزم ملی را به خود اختصاص داده و دوم اینکه به عنوان طرح اولین ها شناخته شده است، زیرا بیشترین رکورد عملیات اجرایی، استفاده از ولوهای ۴۲ اینچ، استفاده از شیرهای کنترلی با تازه ترین استانداردهای روزآمد دنیا و بسیاری دیگر از تجهیزات و اقلام مورد نیاز برای نخستین بار در این طرح ملی به کار گرفته شده است.
طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، طرحی ملی و راهبردی است که با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه های صادراتی و متنوع سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال زایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار