بازیگران محبوبی که توقع نداشتیم آن ها را در این نقش ها ببینیم

تیتربرتر یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۶

به گزارش تیتربرتر؛
مطابق تعریف قدیمی و کلیشه ای در بازیگری، یک بازیگر باید بتواند هر نقشی را بازی کند. درواقع آن هایی که این تعریف را ارائه کردند، معتقد بودند بازی در نقش های مختلف است که عیار یک بازیگر را مشخص می کند.
روزنامه جام جم: مطابق تعریف قدیمی و کلیشه ای در بازیگری، یک بازیگر باید بتواند هر نقشی را بازی کند. درواقع آن هایی که این تعریف را ارائه کردند، معتقد بودند بازی در نقش های مختلف است که عیار یک بازیگر را مشخص می کند. اما فارغ از این بحث که نقیض های جدی هم دارد برخی هم بر این عقیده هستند که مشخصات فیزیکی بازیگر، لاجرم دایره نقش آفرینی های او را محدود می کند و به ویژه در سینما و تلویزیون و فضای رئال اثر، بازیگر نمی تواند هر نقشی را بازی کند، چون ممکن است باور تماشاگر را در پی نداشته باشد.
حالا بیایید کمی آن تعریف اولیه را تغییر دهیم و آن را تبدیل به یک سؤال کنیم: آیا بازیگر باید هر نقشی را بازی کند؟ این پرسش البته رویکرد توانایی بازیگر را دنبال نمی کند، بلکه ناظر به شان و جایگاه بازیگر است. این که آیا بازیگر، باید هر نقشی را بپذیرد و بازی کند یا جایگاه او مانع حضورش در هر فیلم و سریالی می شود.
اینجا بحث شانیت بازیگر مطرح است. اما باز یک سؤال پیش نیاز هم باید پرسیده و به آن جواب داده شود: آیا اصلا شانیت در بازیگری، معنا و مفهومی دارد؟ یعنی می توانیم بگوییم برخی بازیگران، جایگاه ممتازی دارند و برخی دیگر، فاقد چنین مقامی هستند و بازی در هر اثر با هر کیفیتی را می توان از آن ها توقع داشت؟ نگاهی اجمالی به تاریخ بازیگری موید این نکته است.
بازیگرانی را در سینمای ایران و جهان می شناسیم که به خاطر توانایی و مهارت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار