روسیه بعد از اینکه در متقاعد کردن ترکیه به باز کردن مسیر ترانزیت ناکام ماند، نبرد سیطره بر جاده «ام ۵» را آغاز کرد. عملیات های گسترده در جبهه ها بزرگترین شوک را به تروریست ها در شمال سوریه وارد کرد.

به گزارش مشرق  به نقل از القدس العربی، همانطور که انتظار می رفت به دلیل تداوم درگیری ها و عقب نشینی های مستمر گروه های تروریستی تحت حمایت آنکارا، تعداد مراکز دیده بانی تحت محاصره ترکیه(که با حمایت آشکار از تروریست ها به شمال سوریه لشکرکشی کرده است) توسط نیروهای دولتی سوریه به ۵ مرکز افزایش یافته است و نیروهای دولتی سوریه دو مرکز دیده بانی در «تل العیس» و «الراشدین» واقع در شرق بزرگراه بین المللی حلب- دمشق( ام۵) را محاصره کردند همچنان که هفتمین مرکز دیده بانی ترکیه در «تل الطوقان» واقع در شرق «سراقب» نیز از پنجم فوریه تحت محاصره قرار گرفته است و ارتش سوریه نیز روز جمعه اعلام کرد که کنترل جاده حلب- دمشق( ام۵) را، که از ادلب و حماه می کند، کاملا در دست گرفته است.
روسیه تفسیر ویژه خود از توافق «سوچی» را اجرا می کند و در همین راستا، بعد از این که در متقاعد کردن ترکیه به باز کردن مسیر ترانزیت ناکام ماند، نبرد سیطره بر جاده «ام ۵» را آغاز کرد. عملیات ها و فروپاشی های گسترده در خطوط جبهه ها، که با نبود مقاومت در حومه شرقی ادلب همراه شده و همچنین سقوط «معره النعمان» توسط نیروهای دولتی طی چند ساعات بزرگترین شوک را به شورشیان و حامیان آنها در شمال سوریه وارد کرد.
نیروهای ارتش سوریه طی هفته گذشته پیشروی های گسترده ای در حومه جنوبی حلب داشته اند و کنترل تپه راهبردی «ایکاردا»، شهرک «البرقوم» و سپس شهرک استراتژیک «الزربه» در دست گرفته و به سمت محور «البرقوم- الرزبه» پیشروی کرده اند. نیروهای دولتی از سمت غرب پیشروی را آغاز کرده و به جاده ترانزیت «ام ۵» رسیدند. بدون مقاومت قابل توجه شورشیان، اما، ارتش سوریه و همپیمانانش به پیشروی هایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار