مسعود وطنخواه عصر اقتصاد: پذیره نویسی 600 میلیون سهمی تامین سرمایه دماوند که امروز در فرابورس عرضه شد، در 17 دقیقه به پایان رسید.
شرکت های تامین سرمایه بنگاه های مالی هستند که بین عموم سرمایه گذاران و ناشر اوراق بهادار خدمات متنوعی را به عنوان یک واسطه مالی عرضه می کنند و می توانند با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت های کارگزاری، بازارگردانی، سبدگردانی، معامله گری، مشاوره، پذیره نویسی، تعهد پذیره نویسی، تامین مالی و اعتباری برای قسمت های مختلف صنایع انجام دهند.
«تامین سرمایه دماوند» اولین شرکت سهامی در بازار سرمایه ایران است که به صورت سهامی عام پذیره نویسی شده است. معارفه این تامین سرمایه اولین بار 16 آذر امسال در ساختمان فرابورس برگزار شد و برنامه ریزی شده بود که این پذیره نویسی روز 19 آذر صورت گیرد اما بر اساس اطلاع رسانی فرابورس، 24 ساعت قبل از عرضه به دلایل نامعلومی به نعویق افتاد.
سرانجام دوشنبه گذشته (30 دی) شرکت فرابورس با انتشار اطلاعیه ای از پذیره نویسی «تامین سرمایه دماوند» در روز سه شنبه، 1 بهمن، خبر داد. بر اساس زمانبندی منتشر شده در «پیام ناظر» ابتدا زمان سفارش گیری محدوده زمانی 10 تا 12 صبح بود که با اطلاع رسانی مجدد یک ساعت اضافه و تا ساعت 1 بعداز ظهر تمدید شد. نکته قابل توجه پس از تمام شدن سفارش گیری تنها در عرض 17 دقیقه پذیره نویسی صورت گرفت و تمام شد.
حجت الله انصاری، مدیرعامل شرکت «تامین سرمایه دماوند» 19 آذر در نشست خبری ای که به منظور معرفی پذیره نویسی این شرکت برگزار شده بود، مهم ترین اهداف تامین سرمایه دماوند را چنین برشمرده بود: کسب سهم مناسب از صندوق های سرمایه گذاری در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار