توقیف نفتکش ایرانی در آب های اندونزی

لوگوی عصر ایران عصر ایران . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۱۸
این اقدام پس از آن صورت می گیرد که سفر هفته گذشته معاون وزیر خارجه کره جنوبی به منظور مذاکره با مقامات ایرانی برای آزاد کردن نفتکش کره ای توقیف شده از سوی ایران، بدون نتیجه بود.

گارد ساحلی اندونزی از توقیف یک نفتکش ایرانی در آب ساحلی این کشور خبر داد.
به گزارش عصرایران ، گارد ساحلی اندونزی امروز (یکشنبه) از توقیف یک نفتکش ایرانی (MT Horse) و یک نفتکش پانامایی (MT Frea ) در آب های ساحلی "پونتیاناک" اندونزی به دلیل ایجاد آلودگی نفتی ناشی از انتقال محموله نفتی روی دریا (کشتی به کشتی) و خاموشی ردیاب، خبر داده است.
2 نفتکش توقیف شده در آب های ساحلی اندونزی/ عکس: jpnn
"ویسنو پرامادیتا" سخنگوی آژانس امنیت دریایی اندونزی در این باره گفت:" این 2 نفتکش  در آبهای استان "کالیمانتان غربی" اندونزی توقیف شده اند.
او افزود: "این نفتکش ها به دلیل انواع تخلفات از جمله عدم نمایش پرچم های ملی ، نقض حق عبور و مرور، خاموش کردن سیستم های شناسایی (ردیاب) و همچنین انتقال غیرقانونی محموله نفتی کشتی به کشتی و ایجاد آلودگی توقیف شده اند.
این مقام اندونزیایی افزود که گارد ساحلی اندونزی در حال اسکورت دو نفتکش به جزیره "باتام" در مجمع الجزائر "ریائو" اندونزی برای انجام تحقیقات بیشتر است.
گفته شده نفتکش ایرانی از ونزوئلا بارگیری کرده بود اما مبدا خود را بندر "فجیره" امارات متحده عربی ثبت کرده است.
توقیف نفتکش ایرانی پس از آن صورت می گیرد که سفر هفته گذشته معاون وزیر خارجه کره جنوبی به منظور مذاکره با مقامات ایرانی برای آزاد کردن نفتکش کره ای توقیف شده از سوی ایران، بدون نتیجه بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار