رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس مطرح کرد: مشخص بود که با افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن به این شکل بحران بزرگی در کشور رخ می دهد اما مسئولان تصمیم گیر به جز برنامه ریزی امنیتی و انتظامی هیچ پیوست دیگری برای مدیریت این بحران پیش بینی نکرده بودند.
عبدالکریم حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره تشکیل کمیته بررسی وضعیت آسیب دیدگان، کشته شدگان و میزان خسارات گفت: در اعتراض های اخیر در دولت برای حل ریشه ای بحران، اقدامات لازم صورت نگرفت.
نماینده مردم اشنویه ادامه داد: این نگرانی به طور جدی وجود دارد که مسئولان هنوز متوجه ماهیت بحران پیش آمده و پیامدهای عمیق اجتماعی، سیاسی و امنیتی آن نشده باشند.
وی ادامه داد: دولت برای سنجش خسارت های اعتراض های اخیر کمیته ای متشکل از سه نفر از اعضای خودش را تشکیل داده که البته خروجی آن برای افکار عمومی و مردم نمی تواند چندان اعتمادساز باشد زیرا این کمیته نمی تواند بی طرف باشد و بحران پیش آمده هم بسیار فراتر و راهبردی تر از آن است که با این قبیل اقدامات تاکتیکی مرتفع شود.
این نماینده مجلس افزود: مشخص بود که با افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن به این شکل بحران بزرگی در کشور رخ می دهد اما مسئولان تصمیم گیر به جز برنامه ریزی امنیتی و انتظامی هیچ پیوست دیگری برای مدیریت این بحران پیش بینی نکرده بودند، چه آنکه در این مدت بارها عنوان شده بود که قصد دولت اجرای این طرح در بی خبری مردم بوده است. این یعنی مجموعه تصمیم گیر در مرحله پیش از بحران هیچ نقش و جایگاهی برای استفاده از مردم و نهادهای مدنی و حتی نمایندگان مجلس برای تصمیم سازی و کارسازی اجرای این طرح ندیده بودند که این موضوع جای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار