اقدام امارات در برگزاری نشستی با حضور رهبران سیاسی اهل سنت عراق در ابوظبی شک و شبهه هایی را درباره نقش این شیخ نشین در تشدید بحران های این کشور به وجود آورده است، نقشی که با چراغ سبز عربستان صورت می گیرد.

به گزارش  « شیعه نیوز » ، اقدام امارات در برگزاری نشستی با حضور رهبران سیاسی اهل سنت عراق در ابوظبی شک و شبهه هایی را درباره نقش این شیخ نشین در تشدید بحران های این کشور به وجود آورده است، نقشی که با چراغ سبز عربستان صورت می گیرد.
این در حالی است که پیش از این شخصیت های سیاسی عراق همچون عزت الشابندر از نقش منفی امارات در دامن زدن به تنش های داخلی این کشور پرده برداشته بودند.
امارات که پیش از این در سال 2017 به نوعی حامی مالی و معنوی اقلیم کردستان در برگزاری همه پرسی جدایی طلبانه از عراق بود اینک با برگزاری نشستی با حضور برخی شخصیت های اهل سنت عراق می خواهد آنچه را اقلیم اهل سنت در عراق خوانده می شود بار دیگر در فضای سیاسی این کشور مطرح کند.
در همین راستا روزنامه الخلیج آنلاین در گزارشی به نشست ابوظبی پرداخته و نوشته است که این نشست که با حضور نمایندگان پارلمان، شخصیت های سیاسی و سرمایه داران اهل سنت عراقی برگزار شده با هدف تقسیم عراق به اقلیم های طایفه ای بوده است.اقلیم سنی مدنظر آنها در مرحله اول الانبار و صلاح الدین را در بر می گیرد و در مرحله بعدی استان نینوی به آن ملحق می شود.
این رسانه همچنین محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق را از شخصیت های نزدیک به حاکمان امارات معرفی و تاکید می کند که او قبل و پس از انتخاب به عنوان ریاست پارلمان عراق دیدارهای شبهه برانگیزی را با اماراتی ها داشته و بارها به این کشور سفر کرده است.
به این موارد باید گزارش های رسانه ای متعدد از حمایت کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از گروه های مخرب و نفوذی در حاشیه تظاهرات مسالمت آمیز را اضافه کرد. مسئله ای که با نقش آفرینی منفی رسانه های سعودی و اماراتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار