رئیس سازمان حج و زیارت از جمله چالش های جدی در حج سال ۹۸ را مربوط به حوزه حمل و نقل هوایی و مساله فشار عربستان سعودی در افزایش قیمت بلیط هواپیما و عدم صدور مجوز حضور برای شرکت های هواپیمایی ایرانی عنوان کرد.

به گزارش  « شیعه نیوز » ، رئیس سازمان حج و زیارت از جمله چالش های جدی در حج سال ۹۸ را مربوط به حوزه حمل و نقل هوایی و مساله فشار عربستان سعودی در افزایش قیمت بلیط هواپیما و عدم صدور مجوز حضور برای شرکت های هواپیمایی ایرانی عنوان کرد.
 علی رضا رشیدیان روز گذشته(دوشنبه) در جریان دیدار مسئولان حج با رهبر معظم انقلاب طی ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه در حوزه های مسئولیتی خود افزود: عملیات حج ۹۸ در نهایت همدلی و همراهی بخش های مختلف توام با عزت و اقتدار حجاج ایرانی و نظام جمهوری اسلامی برگزار شد.
وی عنوان کرد: برای برگزاری هر چه بهتر مراسم حج تمتع در سال آتی هم برنامه ها بر مبنای آسیب شناسی حج ۹۸ با توجه و تمرکز بر ظرفیت های دانایی و تجربه، تدوین و طبق زمان بندی انجام شده، اجرایی می شود.
رشیدیان اظهار کرد: مذاکرات رسمی برای حج سال ۹۹ یک ماه قبل با طرف عربستانی به انجام رسید و مطالبات، مشکلات و ملاحظات خود را به آنها اعلام کردیم و با توجه به این مباحث و نیز نظرات طرف مقابل توافق نامه امضا شد.
وی توضیح داد: در حج امسال هم با توجه به نگاه حاکمیتی نظام به موضوع حج، علی رغم افزایش نرخ ارز در کشور با حمایت های رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور (رئیس شورای عالی حج و زیارت) و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی بانک مرکزی در محاسبه نرخ ارزِ عملیات حج، مساعدت قابل توجهی شد و زائران با نرخ مناسب تری موفق به تشرف شدند.
رییس سازمان حج و زیارت ابراز امیدواری کرد، در حج سال ۹۹ نیز این رویه با توصیه رهبر معظم انقلاب و عنایت رئیس جمهوری ادامه یابد.
رشیدیان از جمله چالش های جدی در حج سال ۹۸ را مربوط به حوزه حمل و نقل هوایی و مساله فشار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار