سامانه ثبت نام طرح ملی مسکن معرفی شد + جزئیات

اعتماد آنلاین جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۰

اعتمادآنلاین| محمود محمودزاده، سرپرست معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: 10 استانی که ثبت نام طرح اقدام ملی تولید مسکن در آن انجام می شود شامل سیستان و بلوچستان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، قم، چهارمحال و بختیاری، کردستان و گلستان است.
وی با بیان این که ثبت نام این طرح در استان کرمان انجام شده است، افزود: 10 استان شامل مرحله اول ثبت نام است و سایر شهرها و استان ها در مراحل بعدی که تامین زمین کنند، ثبت نام را آغاز خواهند کرد. هیچ محدودیتی برای شهرها در صورت تامین زمین وجود ندارد. فقط در کلانشهرها اولویت با شهرهای جدید پیرامون کلانشهرهاست.
وی ادامه داد: در تهران در شهرهای جدید پیرامون پایتخت، در شیراز عمده فعالیت در شهر جدید صدار و در تبریز عمده فعالیت نیز در شهر سهند است.
سرپرست معاون مسکن و ساختمان گفت: ثبت نام اقدام ملی تولید مسکن، استان به استان انجام می شود و هر استانی که آماده تر باشد سریع تر ثبت نام انجام خواهد شد.
محمودزاده با اعلام این که 180 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید، بافت فرسوده و سایر شهرها آغاز شده، است، مدعی شد: این تعداد واحد اقدام ملی تولید مسکن در مراحل مختلف ساخت و ساز شامل فوندانسیون، اسکلت، سقف سوم و چهارم و با درجات مختلف پیشرفت قرار دارد.
وی نشانی ثبت نام طرح اقدام ملی تولید مسکن را برای گروه های هدف و واجدین شرایط را tem.mrud.ir اعلام کرد و افزود: ثبت نام این طرح از فردا آغاز می شود.
وی یادآور شد: با توجه به قوانین موجود، امکان ارایه زمین به صورت رایگان وجود ندارد. به همین دلیل، طرح اقدام ملی تولید مسکن برای گروه های کم درآمدی به صورت ...

سرخط اخبار