مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: واحد احیای مستقیم چادرملو که تولید آزمایش خود را از اواخر سال گذشته در مجتمع صنعتی اردکان آغاز کرده و به سرعت به ظرفیت اسمی رسانده است، بزودی با حضور رییس جمهور رسماً افتتاح می شود. این واحد فولادی قادر است سالانه یک میلیون و 550 هزار تنی آهن اسفنجی تولید کند.
محمود نوریان دلیل تاخیر در افتتاح رسمی این واحد فولادی را فشردگی برنامه های رییس جمهور به ویژه برنامه دیدار های خارجی عنوان و اظهار امیدواری کرد: با سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان یزد و شهرستان اردکان این واحد عظیم صنعتی نیز رسماً افتتاح شود.
وی همچنین در خصوص بازدید هفته گذشته خود از خطوط و تاسیسات شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به استانهای کرمان و یزد اظهار کرد: از آنجایی که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همواره در جهت توسعه پایدار گام برداشته است، مشارکت در این طرح نیز از اهداف کلان و توسعه بخش خود و منطقه دانسته و با سرمایه گذاری قابل توجهی در تلاش برای انتقال آب به استان یزد است به همین منظور در هفته گذشته به مدت 3 روز به همراه مدیر عامل شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس برای بررسی روند اجرای طرح از مراحل نصب و تجهیز خط لوله و تصفیه خانه این پروژه عظیم ملی و استراتژیک از بندر عباس تا یزد از ایستگاه های پمپاژ و خطوط بازدید به عمل آمد.
وی گفت: نصب آب شیرین کن در حال اتمام است و بخشی از پمپ های آبگیری از دریا درحال نصب است و به زودی آماده آبگیری می شود.
نوریان افزود: لوله گذاری ها تا مجتمع گل گهر سیرجان تقریباً به اتمام رسیده و امید داریم تا پایان امسال آب به گل گهر سیرجان برسد . از سیر جان نیز کار نصب خطوط برای انتقال ...

سرخط اخبار