پس از انتشار تبلیغات مبنی بر آب سوز کردن خودروها، دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: علی رغم پیگیری های صورت گرفته برای دریافت اطلاعات این طرح و بررسی صحت آن، تاکنون از مدعی آن خبری نشده است.

به گزارش تجارت نیوز ، مدتی است که تبلیغاتی در زمینه آب سوز کردن خودروهای سواری صورت گرفته و سایتی در این زمینه برای ثبت نام ایجاد شده است. در این سایت ادعا شده با خریداری و نصب تجیهزاتی به قیمت ۴.۵ میلیون تومان، می توان یک خودرو را آب سوز کرد و دیگر نیازی به استفاده از سوخت بنزین نیست.
احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران، در این رابطه اظهار کرد: این موضوع که چند سال پیش هم مطرح شده بود، چند وقتی است که دوباره در فضای مجازی مطرح شده است. فردی با ادعای اینکه اختراع او می تواند باعث شود تا خودرو با چند لیتر آب و یک جسم جامد به راه بیفتد، در سایت ها و شبکه های تلویزیونی حضور پیدا کرده است و فعالان صنعت خودرو هم پیگیر این موضوع هستند.
وی ادامه داد: سال های گذشته نیز همواره افراد بسیاری ادعا کردند که اختراع آن ها می تواند باعث شود تا خودروها به جای سوخت بنزینی و فسیلی، با استفاده از آب کار کنند، اما تمامی آنچه که ادعا می شود، واقعیت نبوده است و این در حالی است که متاسفانه برخی افراد هم باور کرده، فریب خورده و در سایت آن ها ثبت نام کرده اند.
او خاطرنشان کرد: انجمن خودروسازان ایران و حتی مرکز تحقیقات شرکت های خودروسازی مختلف تقاضای بررسی این طرح و مذاکره برای بررسی طرح و صحت آن را داشتند، اما فرد مدعی با بیان اینکه مبادا اختراع او دزدیده شود، از حضور در مراکز تحقیقاتی اجتناب کرده است.
نعمت بخش اظهار کرد: ظاهراً فرد مدعی سایتی برای ثبت نام به راه انداخته است. ما امیدوار هستیم که به راستی به این اختراع دست پیدا کرده باشد، اما متأسفانه علی رغم پیگیری های انجام شده خبر جدیدی به دستمان نرسیده است. حتی یکی از همکاران ما در این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار