نماینده مردم تهران در مجلس گفت: دولت بدهی زیادی به سازمان تامین اجتماعی دارد و می دانیم که مطالبات بازنشستگان در گرو پرداخت این بدهی است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر و نماینده مجلس شورای اسلامی) در جمع بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان اسلامشهر با یادآوری اینکه بازنشستگان سال هاست در انتظار وصول مطالبات خود هستند، گفت: یکی از این مطالبات بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان است که در کمسیون اجتماعی مجلس پیگیری می شود.
دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه همسان سازی، افزایش حقوق حداقل بگیران است و جبران حقوق سایر سطوح که به آنها ظلم شده، افزود: همه مشکلات بازنشستگان با همسان سازی برطرف نمی شود.
او با اشاره به پیشینه پیگیری موضع همسان سازی حقوق بازنشستگان که اولین بار در دهه هشتاد و پیش از آن در دهه ۶۰ مطرح شد، اضافه کرد: حدود سه ماه پیش در کمیسیون اجتماعی مجلس اصرار به تشکیل کارگروه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کردیم. این کارگروه برای بازنشستگان لشکری و کشوری نیز بود که جلسه مشترکی برگزار شد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق فرمولی که کانون عالی بازنشستگان ارائه کرده، مبنای همسان سازی پرداخت بدهی تامین اجتماعی از سوی دولت است. بدین ترتیب با ۵۰ هزار میلیاردی که دولت قرار است بابت بدهی خود پرداخت کند همسان سازی را اجرا می کنیم که حدود ۲۵ هزار میلیارد آن قطعی شده است.
او ادامه داد: حتی عملیات نقل و انتقال نیز انجام شده و تلاش کردیم قبل از پایان سال جاری همسان سازی اتفاق بیفتد.
محجوب در ادامه درباره یکی دیگر از مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی درباره «اصلاح ساختار تامین اجتماعی» نیز گفت: ...

سرخط اخبار