مشهد- ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: دغدغه اصلی تمامی مسوولان، معیشت و اقتصاد مردم است.

علی غفوری مقدم روز پنجشنبه در جلسه تنظیم بازار کاشمر افزود: معیشت مردم به عنوان یک اولویت مطرح است و برای تمامی متولیان اهمیت خاص دارد که در همین راستا تمامی دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی پای کار هستند و در برخورد با متخلفان و تامین و توزیع کالاهای مورد نیاز کمک می کنند.
وی ادامه داد: گرچه به دلیل اتفاقاتی که در خصوص تامین و ترخیص روغن افتاده مقداری روند تامین آن با مشکل مواجه شد اما با این وجود باز هم طی دو ماه گذشته بالغ بر۲۰ مکاتبه در زمینه تامین روغن داشتیم.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تمام روغن خام که وارد کشور می شود با ارز دولتی است و بیش از ۹۰ درصد روغن مصرفی کشور از محل روغن خام وارداتی یا محل دانه های روغنی است که وارد و تصفیه می شود.
وی با بیان اینکه اکنون از پنج کارخانه روغن نباتی در استان چهار کارخانه فعال هستند که برای تامین روغن خام آنها مشکل داریم افزود: گرچه درخواست کردیم محل تامین روغن استان از کارخانجات خود استان باشد ولی به دلیل اینکه باید روغن خام را به تمامی واحدهای روغن کشور تخصیص دهند این اتفاق نیفتاده است.
غفوری مقدم ادامه داد: به رغم اینکه آخرین سهمیه روغن ۱۰ روز قبل به میزان ۲۴۰۰ تن اعلام شده اما ۷۵۰ تن آن از محل چهار کارخانه داخل استان تامین می شود و باقی باید از خارج استان تهیه شود که به سختی تامین می شود.
وی گفت: از ۲۴۰۰ تن روغن جدید تخصیص یافته ،۷۵۰ تن تحویل و شروع به توزیع شده که ۵۰ درصد آن به شهرستانهای استان اختصاص می یابد.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: تاکنون تخصیص سهمیه کالاها به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار