باکو – ایرنا - وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در گزارشی از نقض رژیم آتش بس و درگیری روز گذشته میان نیروهای این کشور و ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد .

بنا به این گزارش ، در جریان این درگیری که در مسیر منطقه "گورانبوی" به وقوع پیوست ، یک نظامی ارمنستان کشته شد که جسد وی همچنان در محل درگیری مانده است.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین نیروهای ارمنستان را به خرابکاری متهم و اعلام کرد ، مسوولیت پی آمدهای تنش در منطقه مورد مناقشه قره باغ بر عهده نیروهای این کشور خواهد بود.
مناقشه میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره باغ کوهستانی در سال ۱۹۸۸ میلادی آغاز و در سال ۱۹۹۲ میلادی به درگیری های نظامی بین دو کشور تبدیل شد.
بر اثر این مناقشه منطقه قره باغ کوهستانی جمهوری آذربایجان و هفت شهرستان دیگر در همجواری آن تحت تصرف نیروهای ارمنی درآمد.
در سال ۱۹۹۴ میلادی با میانجیگری گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا آتش بس میان طرفین مناقشه برقرار شد ولی تلاش های بین المللی برای حل مسالمت آمیز این مناقشه تا به حال نتیجه ای نداشته است .
گروه میانجی مینسک پیشتر با صدور بیانیه ای ارمنستان و جمهوری آذربایجان را به پرهیز از هر گونه تحریک نظامی در قره باغ دعوت کرده بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار