نمایش «حراج» درباره کمد عجیبی است که به حراج گذاشته می شود و پنجشنبه ۱۵ خرداد از رادیونمایش پخش خواهد شد.

بهمن وخشور کارگردان و تنظیم کننده نمایشنامه «حراج» درباره این اثر که قرار است در قالب نمایش رادیویی از رادیو نمایش پخش شود به خبرنگار مهر بیان کرد: «حراج» نمایشنامه ای از یوکیو میشیما است که در قالب صحنه ای است و در فضای رادیویی تنظیم شده است. طبیعتاً برای این کار باید صحنه های تصویری نمایشنامه را به صحنه های صدا و رادیویی نزدیک می کردیم. همچنین زمان نمایش حدود یک ساعت است که در نمایش رادیویی به حدود ۳۰ دقیقه رسید.
وی درباره داستان این نمایشنامه نیز توضیح داد: داستان این نمایش در یک پرده پخش می شود و در ابتدای قصه، فضایی از یک عتیقه فروشی روایت می شود که صاحب آنجا یک کمد لباس یا جارختی عجیب و غریب را به حراج گذاشته است و عده ای هم درصدد خرید آن هستند.
وخشور با اشاره به نمایشنامه های میشیما عنوان کرد: تقابل بین سنت و مدرنیته در آثار این نویسنده وجود دارد و در این نمایشنامه مشهودتر است. او در آثارش آدم های تکنولوژی زده و ثروتمندان تازه به دوران رسیده را نشان می دهد که با ناآگاهی نمی دانند چه می کنند و حاضرند پول زیادی در قبال آنچه ارزش ندارد بپردازند.
وی اضافه کرد: ویژگی دیگری که در این کار و دیگر کارهای این نویسنده وجود دارد اتفاقی است که به واسطه عمل و عکس العمل و کارما می بینید. هدفش هم این است که بپذیرید با طبیعت آشتی کنید، همه چیز را در خود ببینید و نتیجه کارهای خود را شاهد باشید.
وخشور در پایان درباره افکت های این نمایش نیز بیان کرد: ما افکت های مرتبط با برگزاری حراج و همهمه هایی که پیش می آید و یا صداهایی که بواسطه اشیاست و خود کمد یا باز و بسته شدن در، صدای پاها و درگیری ها را در نمایش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری