ساعت 24-یک نماینده مجلس گفت: یکی از مشکلاتی داریم این است که هروقت تعطیلی صورت می گیرد، جمعیت میلیونی به سمت شهرهای شمال می روند و درنتیجه اگر این ها مبتلا به کرونا باشند در آینده خطری بزرگ برای شهرهای شمالی و استان های گیلان و مازندران و گلستان است

ابوالفضل حسن بیگی، درباره شیوع ویروس کرونا گفت: متاسفانه این بیماری یکی از مرموزترین بیماری هایی است که حداقل از مقطع دچار شدن یک فرد به این بیماری، چهارده روز طول می کشد تا خود را نشان دهد تا جایی که بیمار ممکن است با ناتوانی روبرو شود و او را در بیمارستان بستری کنند.
وی درباره مبتلایان به این ویروس در استان سمنان گفت: بسیاری از افراد طی یک یا دو روز گذشته آزمایشات را انجام داده اند و حداقل پنج روز به طول می کشد تا پاسخ مثبت و منفی به آن ها ابلاغ شود و در نتیجه از این رو هیچ مجموعه ای نمی تواند عدد را به طور قاطع اعلام کند. آنچه که تا کنون برای استان سمنان مطرح شده عددی بالغ بر ۱۰ نفر بوده که آزمایشات آن ها مثبت بوده است، تعدادی هم الان بستری هستند. ما تاکنون فوتی نداشتیم و چند تن که مشکوک بر این بیماری بودند وقتی که کالبد شکافی شدند اعلام شد که موضوع بیماری شان سرماخوردگی و استفاده زیاد از دارو باعث مرگ شان شده و کرونا نبوده است.
نماینده مردم دامغان تصریح کرد: مردم استان سمنان از لحاظ شرایط منطقه ای نسبت به دستورالعمل ها و اطلاعاتی که وزارت بهداشت و درمان می دهد به شدت حساس هستند. یکی از شهرهای کشور که تعداد نماز جماعت های آن در مساجد بسیار زیاد است شهرستان دامغان است. به لحاظ اینکه علما نظر دادند و هم اینکه مسئولان و خود مردم بیش از همه پیگیری کردند و نسبت به این قضیه حساسیت نشان داده و می دهند، نمازها و مجالس کم شده و مهمانی ها تقریبا به صفر رسیده و مراسم عروسی را همه به بعدا موکول کردند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که با توجه به جمعیت متراکم تهران آیا بحث قرنطینه کردن پایتخت مطرح ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار