ساعاتی پس از مراسم تحلیف ریاست جمهوری بایدن، گروهی از معترضان آمریکایی در شهر پورتلند و دیگر شهرهای آمریکا، علیه او و حزب دموکرات شعار سر دادند و پرچم کشورشان را به آتش کشیدند.

به گزارش ایکنا به نقل از  FOX News ، چند ساعت بعد از مراسم تحلیف جو بایدن اعتراضاتی در چند شهر آمریکا به وقوع پیوست. در شهر پورتلند واقع در ایالت اورگان حدود 150 نفر که بیشتر آنها را چپ های افراطی عضو گروه آنتیفا (ANTIFA) و افراد منتسب به جنبش جان سیاهان مهم است (BLM) تشکیل می دادند به اماکن عمومی و دولتی حمله کردند.
به گفته مقامات، حدود 150 آشوبگر به تاسیسات سازمان مهاجرت در شهر آسیب رساندند.
به گفته کوین آلن ازمقامات پلیس پورتلند، ناآرامی ها در نزدیکی ساختمان ICE (سازمان مهاجرت و گمرک) پس از آن آغاز شد که آشوبگران شروع به پرتاب سنگ و تخم مرغ و تخریب ساختمان کردند.
آلن گفت كه این افراد در حال حمل اسلحه با گلوله فلفل، سلاح شوک الکتریکی، سپر، مواد محترقه و سنگ دیده شدند. پلیس پورتلند گفت که 8 نفر در سنین 18 تا 38 در جریان این آشوب ها دستگیر و از آنها اشیائی مانند کوکتل مولوتوف و چاقو ضبط شده است.
شهرهای دیگر آمریکا نیز در روز تحلیف با ناآرامی روبه رو شدند. از جمله در سیاتل که آشوبگران اقدام به پرتاب سنگ به خودروهای عبوری کردند.
خبرنگاران گفتند كه تظاهرات كنندگان در حال اعتراض به بایدن و پلیس هستند و تابلویی با عنوان«تعطیلی ICE» (سازمان مهاجرت و گمرک) به همراه داشتند.
در دنور، معترضان در تظاهرات جداگانه‎ای که گفته می شود اعضای جنبش «جان سیاهان مهم است» در آن نقش داشتند، اقدام به آشوبگری کردند. شعارهای ضد ترامپ و ضد بایدن در این تظاهرات به گوش رسید و پرچم آمریکا به آتش کشیده شد.
هشت نفری که به گفته پلیس پورتلند در ارتباط با ناآرامی ها دستگیر شدند

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار