غفاری: مدیران فدراسیون فوتبال مردود شده‌اند/ سلامت مالی اصلی‌ترین فاکتور است

لوگوی ایسنا ایسنا . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۳۴
عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال حضور مجدد برخی از مدیران فعلی این فدراسیون در انتخابات را غیرمنطقی دانست و گفت آن ها هیچ دستاوردی نداشته اند.

حسن غفاری در گفت وگو با ایسنا، درباره رفع ایرادهای اساسنامه و آغاز فرآیند انتخابات فدراسیون فوتبال و نام نویسی پنچ چهره سرشناس برای حضور در انتخابات اظهار کرد: هنوز ایرادهای اساسنامه برطرف نشده است. مشکل اصلی سر جای خود است و اگر ظرف یک سال آینده رفع نشود، همان آش و همان کاسه است. در این مرتبه حتما تعلیق می شویم چرا که فیفا چندین بار به فدراسیون فرصت داده است. واقعا فیفا با فدراسیون فوتبال ایران خیلی خوب همکاری کرده و راه آماده است. فیفا به دنبال ترویج فوتبال و افزایش تعداد کشورهای عضو است و نمی خواهد از اعضایش کاسته شود.
نایب رئیس سابق کمیته مسابقات AFC با اشاره به سابقه برخی از نامزدهای کرسی ریاست فدراسیون گفت: سه تن از نامزدهای ریاست فدراسیون سابقه عضویت در هیات رئیسه را دارند و امتحان خود را پس داده اند و اگر قرار بود کاری کنند تا الان انجام داده بودند. علی کریمی و مصطفی آجرلو چهره هایی هستند که سابقه حضور در هیات رئیسه این فدراسیون را ندارند.
او سلامت مالی را مهم ترین فاکتور برای انتخاب رئیس آینده این فدراسیون دانست و گفت: به نظرم اولین فاکتور برای پست مدیریت در فوتبال یا هر عرصه دیگری، سلامت مالی است. یک مدیر سالم به دنبال دوختن کیسه برای خود، اعضای فامیل و دوستانش نیست. دانش، تجربه، مدیریت و فوتبالی بودن فاکتورهای خوبی است اما اگر مدیری سلامت مالی نداشته باشد، به هیچ دردی نمی خورد. باید دید این فاکتور در کدام یکی از این افراد وجود دارد. مدیری مانند آقای صفایی فراهانی در تمام مدتی که در فدراسیون بود، یک ریال هم حقوق نگرفت.
غفاری درباره سابقه غیر ورزشی برخی مدیران و تجربه مدیریتی اندک علی کریمی گفت: اگر بتوانیم ...

سرخط اخبار