۸ تصمیم غلطی که در دوران کی روش رخ داد و نباید در عصر ویلموتس تکرار شود

نامه نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۷
در این مطلب به ذکر تصمیمات اشتباهی که با کارلوس کی روش کردیم و نباید با سرمربی جدید تیم ملی تکرار شود پرداخته شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
مارک ویلموتس دیگر گزینه احتمالی تیم ملی ایران نیست. او دیگر به فدراسیون فوتبال ایران نزدیک هم نیست، او به طور رسمی سرمربی بعدی تیم ملی است. این را مهدی تاج اعلام کرده، اما هنوز قرارداد او به شکل رسمی تنظیم نشده است.
این یعنی فرصتی طلایی داریم برای مرور همه آن چه در این سال ها رخ داده تا این بار درگیر مشکلات قدیمی و تکراری نشویم. باید دوره هشت ساله حضور کارلوس کی روش در ایران بررسی شود تا بدانیم دقیقا چه اشتباهاتی کرده ایم. حالا که فرصت هست، باید نگاهی بیاندازیم به همه کاستی هایی که در رفتار با سرمربی پرتغالی بود تا دوباره با مردی دیگر از اروپا به مشکل نخوریم. اما دقیقا از چه تصمیم های غلطی صحبت می کنیم؟
یک؛ سرمربی فوتبال، نه پادشاه بلژیک!
با اسکورت ویژه از CIP فرودگاه امام خمینی به دیدار مارک ویلموتس رفته اند. به او اجازه ندادند به خبرنگاران و عکاسان نزدیک شود و هنوز هیچ مصاحبه ای از او منتشر نشده است. او هنوز با فدراسیون فوتبال به توافق نهایی رسیده است؟ بسیار عالی، اما مهدی تاج او را سرمربی بعدی تیم ملی معرفی کرد. از فدراسیون انتظار داشتیم به عکاسان اجازه بدهد تا حداقل چند عکس خوب از او ثبت کنند. مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در یک دیدار غیرحضوری و صرفا از طریق ارسال یک پیام صوتی به خبرنگاران و عکاسان اعلام کرده فدراسیون اصلا منتطر هیچکدام از اهالی رسانه نبوده است.
حالا این رفتار را مقایسه کنید با روزی که کارلوس کی روش راهی کلمبیا شد؛ جمع کثیری از خبرنگاران خیلی سریع با او صحبت کردند و در این میان حتی یکی از هواداران ایرانی او در کلمبیا به دیدار او رفت. شاید این رفتار ...