ساعت 24-منابع خبری چهارشنبه گزارش داده اند مجتمعی در شمال سوریه که به مخفی گاه «ابوبکر البغدادی»، سرکرده معدوم گروه تروریستی داعش تبدیل شده بود تا ساعاتی قبل از حمله نهایی به اینترنت متصل بود. ابوبکر البغدادی چند هفته پیش در جریان عملیات نیروهای آمریکایی به منطقه ای در استان ادلب س

منابع خبری چهارشنبه جزئیاتی از اتصال سرکرده داعش به اینترنت در آخرین پناهگاه خود در شمال سوریه منتشر کرده اند.
منابع خبری چهارشنبه گزارش داده اند مجتمعی در شمال سوریه که به مخفی گاه «ابوبکر البغدادی»، سرکرده معدوم گروه تروریستی داعش تبدیل شده بود تا ساعاتی قبل از حمله نهایی به اینترنت متصل بود.
ابوبکر البغدادی چند هفته پیش در جریان عملیات نیروهای آمریکایی به منطقه ای در استان ادلب سوریه کشته شد. او در جریان این حمله به همراه سه فرزندش در یک تونل بن بست گرفتار شد و به زندگی خود پایان داد.
اسنادی که به دست تلویزیون «الآن» رسیده نشان می دهد این مجتمع از آغاز ماه فوریه سال جاری اشتراک اینترنت داشته و تا ۱۲ ساعت قبل از حمله به آن به اینترنت متصل بوده است.
خبرنگار تلویزیون «الان» در حساب کاربری اش در توئیتر نوشته اسنادی که او به آنها دست یافته نشان می دهد اشتراک اینترنت این مجتمع از ۱ فوریه آغاز شده و مالک، هزینه آن را ماهانه به صورت نقدی به تأمین کننده اینترنت در آن منطقه پرداخت کرده است.
هزینه ماهانه اینترنت معادل ۸ دلار بوده که تا ماه اکتبر پرداخت شده است. خبرنگار «الان» همچنین افشا کرده البغدادی از نام کاربری «mhrab» برای اتصال به اینترنت استفاده کرده است.
رسانه های آمریکایی چند هفته پیش جزئیاتی از عملیات کشتن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده منتشر کرده و مدعی شده اند او برای در امان ماندن از خطر ۶۷ هزار دلار به گروه های مسلح رقیب پرداخت کرده بود، اما سرانجام یک عنصر داخلی داعش مخفی گاهش را لو داد.
مقام های آمریکاییِ مطلع از عملیات کشتن البغدادی به روزنامه واشنگتن پست گفته اند کماندوهای آمریکایی با کمک یکی از عناصر داعش که از جمله ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار