معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت خبر داد:

افزاش سرانه تخت بیمارستانی در هرمزگان

لوگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۴۷
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: در استان هرمزگان، 9 پروژه بیمارستانی تکمیل شده و سرانه تخت بیمارستانی در این استان از حدود 0.7 به 1.1 افزایش یافته است اما هنوز تا میانگین کشوری فاصله دارد.

به گزارش وبدا، دکتر سید کامل تقوی نژاد در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان که با حضور وزیر بهداشت در استانداری هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: پنج پروژه بزرگ حوزه سلامت در هرمزگان در حال ساخت است که 400 میلیارد تومان برای آنها هزینه شده و برای تکمیل این پروژه ها به یک هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که از منابع مختلف در حال تامین است. 
وی افزود: 50 تخت در بخش تسهیلات زایمانی در استان هرمزگان در حال ساخت بوده که 48 تخت آن به بهره برداری رسیده است. در این استان راه اندازی پنج پروژه کلینیک ویژه در دستور کار بوده که سه کلینیک ویژه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است و کمک می کنیم که دو پروژه دیگر نیز بزودی تکمیل و افتتاح شود. 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: سه پروژه مرکز بیماری های خاص با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان در استان هرمزگان در حال ساخت است که خوشبختانه یکی از آنها به بهره برداری رسیده است. همچنین در این استان 80 تخت بیمارستانی در قالب توسعه، بهسازی و استانداردسازی اورژانس بیمارستان های استان در حال ساخت بود که به بهره برداری رسیده است. 
دکتر تقوی نژاد گفت: 350 پروژه بهداشتی در اولویت ما در این استان قرار گرفت و با تفاهم نامه ای که با استانداری هرمزگان امضا شده، مقرر شد که به صورت 50-50 ساخته و تکمیل شوند که 250 پروژه تا کنون ساخته و افتتاح شده است و وزارت بهداشت تا کنون 52 میلیارد تومان برای این پروژه ها هزینه کرده و امیدواریم که استانداری و سازمان برنامه و بودجه هرمزگان کمک کنند تا تمامی این پروژه ها تکمیل شود. 
وی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
مستند ماسک
مستند ماسک
لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر .