زنجان - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: آزادی سازی و فتح خرمشهر نقطه عطف جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و نشان از مقاومت، پایمردی و ایستادگی رزمندگان شجاع و دلیر اسلام است.

سردار جهانبخش کرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: خرمشهر پس از ۵۷۶ روز اشغالگری از سوی نیروهای ارتش رژیم بعث عراق، سرانجام روز سوم خردادماه سال ۱۳۶۱ توسط رزمندگان جان برکف اسلام، بازپس گرفته شد.
وی با تاکید براینکه آزادسازی خرمشهر یکی از سرمایه های ارزشمند دوران هشت سال دفاع مقدس است اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در طول دوران هشت سال دفاع مقدس به صورت رودرو در مقابل استکبار جهانی ایستاد.
سردار کرمی با اشاره به اینکه صدام به نیابت از استکبار جهانی جنگ تحمیلی و نابرابر را علیه ایران آغاز کرد و تمامی کشورهای قدرتمند دنیا با وی همراه بودند، افزود: صدام برای از ساقط کردن انقلاب اسلامی با پشتیبانی ۵۰ کشور به ویژه ابرقدرت ها جنگ را علیه نظام اسلامی آغاز کرد.
وی با بیان اینکه برنامه زمان بندی برای تصرف تهران از سوی این رژیم ۱۰ روز اعلام شده بود هرچند کارشناسان جنگی مدت یک ماهه را برای این امر پیش بینی کرده بودند، تصریح کرد: اما کارشناسان جنگی رژیم بعث عراق در برآوردهای خود، جایگاه ولایت فقیه، حضور مردم در صحنه دفاع از انقلاب، نقش و قدرت ایمان، روحیه جهاد و شهادت را نادیده گرفته بودند.
فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: به برکت رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و حضور مردم، پیشروی ارتش عراق متوقف شد و عملیات های بزرگی همچون ثامن الائمه و فتح المبین انجام شد.
سردار کرمی افزود: پس از عملیات فتح المبین که عملیاتی بزرگ بود صدام تلاش کرد تا خرمشهر را حفظ کند چراکه این شهر از بعد سیاسی و نظامی برای صدام که آغازگر جنگ بود، بسیار حیاتی محسوب می شد.
وی با بیان اینکه صدام به گونه ای برای حفظ و غیرقابل تصرف شدن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری