فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به دستاوردهای کشور در حوزه ی هوافضا تصریح کرد: چنانچه امروز درباره موشک های زمین به زمین، موشک های کروز، هواپیماهای بدون سرنشین و حوزه های فضایی، رادار و جنگال حرف می زنیم، این حوزه ها در تراز جهانی است و می توانیم با قدرت بگوییم که حداقل در بین 10 کشور برتر دنیا در این زمینه هستیم.

به گزارش ایسنا، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دائمی توانمندی های راهبردی هوافضای سپاه که در پارک ملی هوافضا برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروز مجموعه هوافضا و پیشرفت های این حوزه در جایگاه بسیار ممتازی در دنیا قرار دارد، اظهار کرد: چنانچه امروز درباره موشک های زمین به زمین، موشک های کروز، هواپیماهای بدون سرنشین و حوزه های فضایی، رادار و جنگال حرف می زنیم، این حوزه ها در تراز جهانی است و می توانیم با قدرت بگوییم که حداقل در بین 10 کشور برتر دنیا در این زمینه هستیم.
وی با گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس با بیان اینکه «دفاع مقدس گنجی با محصولات متنوع است»، خاطرنشان کرد: یکی از گنجینه های دفاع مقدس حوزه دستاوردها و فناوری ها است؛ در دوران دفاع مقدس از امام آموختیم باید خودکفا و قوی باشیم و بدون خوداتکایی نمی توانیم بر دشمنان غلبه کنیم؛ این روند در دوران مقام معظم رهبری هم ادامه یافت؛ البته اینگونه نبود که ما در مسیر خود دچار آفت نشویم.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه ادامه داد: در دوران شوروی پیشنهادات خوبی در زمینه موشک از جمله موشک های اسکاد و سکوهای پرتاب داشتیم؛ ما همه شیفته انعقاد قرارداد بودیم اما مقام معظم رهبری هربار مقاومت کردند؛ در آن روزها تحقیقات ما در حوزه موشکی در حال انجام بود و ما تبعیت کردیم؛ اگر آن روز آن خریدها انجام می شد، امروز این پیشرفت ها وجود نداشت. امروز موفق شده ایم که در بسیاری از حوزه ها به خودکفایی برسیم.
سردار حاجی زاده گفت: در گذشته دستیابی ما به بسیاری از دستاوردها باورپذیر نبود، اما امروز این موضوع باورپذیر شده است. در ...

سرخط اخبار