دادستانی ایالات متحده از شناسایی سه فرد متهم به هک بزرگ توییتر خبر می دهد که یکی از آن ها نوجوانی ۲۲ ساله به نام نیما فاضلی است و یکی دیگر ۱۷ سال سن دارد. هکرهای توییتر چگونه دست شان رو شد؟

«من کارمند توییتر هستم، می توانم کنترل هر نامی [=حساب کاربری] که بخواهی را به دست بیاورم؛ اگر مایل به همکاری هستی خبرم کن». این، جمله ای بود که طبق اسناد منتشرشده توسط دادگاه آمریکا، یکی از کاربران دیسکورد با نام مستعار Kirk#5270 روز پانزدهم ژوئیه ۲۰۲۰ (۲۵ تیر ۱۳۹۹) خطاب به کاربری دیگر نوشت. اطلاعاتی که دادگاه ایالات متحده در روز جمعه ی گذشته منتشر کرده نشان می دهد همه چیز از گفت و گویی به ظاهر ساده آغاز شده؛ گفت و گویی که چند ساعت بعد، به بزرگ ترین هک شناخته شده ی توییتر در تاریخ تبدیل شد . حدودا دو هفته بعد، دادگاه ایالات متحده ی آمریکا علیه سه نفر اعلام جرم کرد. دادگاه می گوید این سه نفر در هک بزرگ توییتر و کلاه برداری ازطریق حساب کاربری افراد سرشناسی چون بیل گیتس ، ایلان ماسک ، باراک اوباما و شرکت هایی مثل اپل دست داشته اند. بررسی ها نشان می دهد این سه هکر در جریان هک توییتر توانستند بالغ بر ۱۲۰٬۰۰۰ دلار در قالب بیت کوین کلاه برداری کنند.
در یکی از روزهای عادی، ناگهانی توییتی روی بسیاری از حساب های کاربری محبوب منتشر شد. این توییت ادعا می کرد که اگر مبلغ مشخصی به کیف پول بیت کوین پرداخت کنید، پس از مدتی دوبرابر آن به شما بازمی گردد. توییت موردبحث روی حساب های کاربری بسیار بزرگ و محبوبی منتشر شد و همین موضوع باعث شد برخی افراد فریب بخورند. توییتر به سرعت دست به کار شد و دسترسی هکرها به سیستم را سلب کرد. بااین حال در همین زمان نسبتا کوتاه، هکرها توانستند کنترل حساب های کاربری زیادی را در دست بگیرند. ظاهرا آن ها کار خود را با حساب های کاربری معمولی شروع کرده و سپس سراغ حساب های بزرگ تر رفته اند. هکرها در ابتدا ...

سرخط اخبار