نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: انجام فریضه الهی حج سبب آشنایی تمام ملت ها با دین اسلام و معرفی چهره بین المللی حج و عظمت اسلام به جهانیان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی امروز در دیدار با مدیرکل حج و زیارت استان با اشاره به اینکه فریضه الهی حج یک تکلیف شرعی واجب است اظهار کرد: این دین حق باید بر جهان حاکم شود.
وی با بیان اینکه دین اسلام بر تمام ادیان و مکاتب دنیا برتری دارد افزود: هر ساله فریضه حج با حضور امت اسلامی اقصی نقاط جهان در مکه منوره برپا میشود.
آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: امسال کشور عربستان در برگزاری حج کوتاهی کرده است، علیرغم شیوع ویروس کرونا سایر کشورهای مسلمان با رعایت نکات بهداشتی می توانستند در حج امسال شرکت کنند.
وی با بیان اینکه فریضه حج یک مسله معنوی و متعلق به تمام مسلمانان است گفت: در این فریضه الهی باید تمام کشورهای مسلمان باید نقش و مشارکت داشته باشند.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، فریضه حج افزون بر فضیلت های معنوی، منفعت زیادی بدنبال دارد.
وی در ادامه ضمن تبریک بمناسبت هفته قوه قضاییه گفت: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران تحولاتی در قوه قضاییه ایجاد شد، تغییر نظام سیاسی در ایران منجر به تغییر و تحول در قوه قضاییه شد و این قوه بیشتر در خدمت اسلام قرار گرفت.
وی قانون اساسی ایران را یک قانون منحصر بفرد در جهان دانست و گفت: قانون اساسی برگرفته از تعالیم اسلامی است قانونی که در سایر کشورهای جهان وجود ندارد.
آیت الله حسینی شاهرودی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی به جایگاه والا و نقش بی بدیل وی در انتقال قدرت اشاره کرد و گفت: این شهید دلاور خدمات زیادی به انقلاب کردند و مانع مصادره شدن انقلاب و گرایش به سمت لاییک و غربگرایی شد.
به گفته وی، خدمات شهید بهشتی و مقام معظم ...

عناوین مهم خبری