محکومیت و اعلام مخالفت با ترور محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای ایران در منطقه و جهان ادامه دارد.

به گزارش ایکنا؛ موج اعتراض ها و محکومیت ها به ترور «محسن فخری زاده»، دانشمند هسته ای ایران از سوی کشورها، نهادها و شخصیت ها در منطقه و جهان ادامه دارد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
«جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در نشستی درباره سیاست خارجی این اتحادیه در واکنش به ترور محسن فخری زاده تأکید کرد که این ترور «اقدامی مجرمانه» بود.
وی گفت: «متأسفانه باید بگویم این روش حل مسائل نیست. ما قرار نیست از هسته ای شدن ایران با به قتل رساندن کارشناسان و علم هسته ای آن ممانعت کنیم.»
رئیس کمیسیون بین الملل مجلس نمایندگان بلاروس امروز سه شنبه شهادت دانشمند هسته ای و دفاعی ایران را یک اقدام تروریستی خواند.
عضو پارلمان بلاروس
«آندره ساوینیک»، رئیس کمیسیون بین الملل مجلس نمایندگان بلاروس گفت: «قتل دانشمند ایرانی عملی تروریستی است که اساس همکاری بین کشورها را از بین می برد. افرادی که مرتکب این قساوت شدند، در واقع با حمله به اصول و مبانی قانونی تمدن پیشرفته، ما را به ورطه هرج و مرج و درگیری سوق می دهند.»
رئیس حزب جنبش ملی ترکیه
«دولت باشلی»، رئیس حزب جنبش ملی ترکیه نیز در نشستی با اعضای حزب خود ضمن انتقاد از ترور دانشمند ایرانی گفت: «ترور محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای ایران در روز جمعه در تهران قتل سنگینی بود که فرقی با ترور قاسم سلیمانی در ژانویه سال گذشته نداشت».
 وی در ادامه گفت: «آشکار است که این حمله وحشیانه به صورت کاملاً سازمان یافته انجام شد و آنچه که توجه ما را به خود جلب می کند، زمان این ترور است.»
«مصطفی شن توپ»، رئیس مجلس ترکیه نیز طی روزهای گذشته در توییتی در این زمینه نوشت که اقدام علیه دانشمند هسته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار