گروههای وابسته به عربستان و امارات در جنوب یمن درگیر شدند

لوگوی ایرنا ایرنا . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۸
تهران - ایرنا - رسانه های یمن از افزایش درگیری بین گروههای مسلح مورد حمایت عربستان و امارات در جنوب این کشور خبر دادند.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه رادیو و تلویزیون کشورهای اسلامی روز پنجشنبه با اشاره به اینکه درگیری داخلی بین گروه های وابسته و مورد حمایت عربستان و امارات در استان «مارب» به طور مداوم ادامه دارد، بدون ذکر تعداد کشته های این درگیری ها افزود: تلفات انسانی آن ها در جبهه ها علیه یکدیگر در حال افزایش است. 
بر اساس گزارش اتحادیه رادیو و تلویزیون کشورهای اسلامی، در درگیری جدید در استان مارب منابع محلی اعلام کردند که نیروهای امنیتی وابسته به حزب «اصلاح» عصر دیروز یک فرمانده برجسته نیروهای وابسته سلفی نزدیک به امارات را ربودند. 
این منابع گفتند که نیروهای وابسته به حزب اصلاح به هتلی در داخل شهر مارب که «عبدالعزیز عبد ربه الحمیقانی» فرمانده به اصطلاح «مقاومت آل حمیقان» در «البیضا» در آن زندگی می کرد، حمله کردند و او را به مکان نامعلومی منتقل کردند. 
منابع محلی که به نام آن ها اشاره نشده است، گفتند: درگیری های داخلی میان گروههای وابسته در مارب به ویژه بین حزب اصلاح و نیروهای مورد حمایت امارات تحت فرماندهی «صغیر بن عزیز»  رئیس به اصطلاح «سازمان ستادی»  وابسته به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن افزایش یافته است. 
بر پایه این گزارش، مناطق تحت کنترل نیروهای وابسته به امارات و عربستان در استان مارب طی روزهای گذشته شاهد بسیاری از ترورها، درگیری های فیزیکی و دستگیری متقابل نیروهای طرفین بوده است، ضمن اینکه چند روز قبل نیز یکی از افسران نزدیک به نیروهای وابسته به «بن عزیز» مورد حمایت امارات به همراه دو نفر از بستگان وی در داخل منزلش کشته شد. 
حزب اصلاح، نیروهای بن عزیز را متهم به کم کاری می کنند و آن را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار