حجتی: اعتبارات خسارت سیل در ۲ استان پرداخت شده است

ایرنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶
بجنورد- ایرنا- وزیر جهادکشاورزی گفت: تاکنون کشاورزان 2 استان شمالی کشور از اعتبارات جبران خسارت های سیل بهره مند شده و سایر استان هنوز اعتباری دریافت نکرده اند.

به گزارش ایرنا، محمود حجتی عصر روز چهارشنبه در نشست علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با خانواده شهدا، روحانیان، نخبگان، فعالان اقتصادی و مدیران خراسان شمالی اظهار داشت: پرداخت اعتبارات برای جبران خسارت های کشاورزی در استان گلستان و مازندران بوده البته قرار است یکشنبه هفته آتی در این باره تصمیم گیری شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود در باره ظرفیت های کشاورزی در خراسان شمالی گفت: در این استان ظرفیت های خوبی برای رونق بخش کشاورزی وجود دارد اما به آن خوب توجه نشده است.
وزیر جهادکشاورزی افزود: توسعه کشت های گلخانه ای، یکی از مزیت ها است که می تواند مورد توجه قرار گیرد البته توسعه گلخانه ها در این استان ضعیف بوده است.
وی خاطرنشان کرد: کشاورزان می توانند برای ایجاد و توسعه گلخانه از تسهیلات اشتغال زای روستایی بهر مند شوند.
وی با اشاره به زمینه های توسعه کشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی گفت: این استان، مستعد توسعه این کشت ها است و بویژه در زمین های شیبدار می توان برای کشت این گونه های گیاهی اقدام کرد.
حجتی در باره مشکلات تقابل منابع طبیعی و آبخیزداری و معدنکاران برای فعالیت های معدن در عرصه های طبیعی اظهار داشت: معدن کار نباید گرفتار مردم شود و باید منابع طبیعی با هم افزایی، میان مرتعدار و معدنکار میانجی گر باشد.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: در توسعه فعالیت های معدنی، هم حقوق عرفی دامدار منظور شود و البته باید از فعالیت های معدن هم حمایت کرد.
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، علی لاریجانی را در سفر ۲ روزه اش به خراسان شمالی همراهی می کند.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.
۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

سرخط اخبار