پریرا به دنبال شکستن دو رکورد در ایران

آی اسپورت سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۱

آی اسپورت - در سال های گذشته خیلی کم پیش آمده که بازیکن خارجی ای به لیگ ایران بیاید و بتواند در تیم های خود اثرگذار باشد. با این وجود لوسیانو پریرا برزیلی که در فوتبال ایران چند سالی است بازی می کند، کیفیت خوب خود را نشان داده و عملکرد قابل قبولی داشته. او که در 4 باشگاه فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان، گسترش فولاد تبریز و صنعت نفت آبادان در ایران توپ زده است، با گلی که این هفته مقابل ذوب آهن اصفهان برای فولاد به ثمر رساند، با گذشتن از رضا نوروزی حالا به تنهایی با 35 گل زده برای فولاد، بهترین گلزن تاریخ این باشگاه در لیگ برتر است. در این گزارش عملکرد خوب پریرا در فوتبال ایران را بررسی کرده ایم.
ثبات در بازی
یکی از نکات قابل تامل در مورد مهاجم برزیلی باشگاه فولاد خوزستان ثبات او در طول فصل هایی که در فوتبال ایران بازی کرده است، می باشد. پریرا که از لیگ دوازدهم به فوتبال ایران آمد به جز لیگ پانزدهم که یک نیم فصل محرومیت داشت و نتوانست بازی کند، در تمام فصل ها دیگر موفق شده حداقل 9 گل در لیگ برتر برای تیم های خود به ثمر برساند. پریرا که در فوتبال ایران همراه با فولاد خوزستان و سپاهان قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرده است، این فصل 50 درصد گل ها قرمزپوشان خوزستانی در لیگ برتر را به ثمر رسانده.
از لیگ دوازدهم تا پایان هفته ی بیست و نهم لیگ هجدهم، هیچ بازیکنی مجموعا نتوانسته در لیگ برتر به اندازه پریرا برای تیم های خود گلزنی کند. در این بازه ی زمانی بعد از لوسیانو پریرا، محمد قاضی بیشترین گل زده را در لیگ برتر دارد. پریرا بیش از 20 گل از قاضی در این بازه ی زمانی زده است.
دومین خارجی
لوسیانو پریرا با گلی که این هفته در اصفهان ...