اعضای ارشد شورای روابط خارجی اروپایی روز دوشنبه با صدور بیانیه مشترکی از دولت های اروپایی خواستند تا با همکاری یکدیگر زمینه بازگشت دولت جو بایدن به برجام را فراهم کنند.

خبرگزاری ایرنا: اعضای ارشد شورای روابط خارجی اروپایی روز دوشنبه با صدور بیانیه مشترکی از دولت های اروپایی خواستند تا با همکاری یکدیگر زمینه بازگشت دولت جو بایدن به برجام را فراهم کنند.
در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای اندیشکده شورای روابط خارجی منتشر شده آمده است:
پیروزی جو بایدن زمینه تقویت روابط فرا آتلانتیک را در خصوص مسائل حیاتی امنیتی، از جمله ایران فراهم می کند.
با توجه به تلاش های سختی که در رابطه با حفظ توافق هسته ای ایران در چهار سال گذشته صورت گرفته، دولت های اروپایی و اتحادیه اروپا باید از دولت بایدن و ایران بخواهند تا بدون فوت وقت به اجرای کامل این توافق بازگردند. همچنین بازیگران اروپایی باید به صورت فعالانه و هماهنگ نقشه راه معتبری را برای حمایت از این تلاش ها ترسیم کنند.
سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ شکست خورده است
این بیانیه خاطر نشان می کند: سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران شکست خورده و تحریم های بی سابقه بر زندگی مردم عادی تاثیر منفی گذاشته است. ایران در واکنش به اعمال مجدد تحریم ها در سال ۲۰۱۸، فعالیت های هسته ای خود را افزایش داده و گام هایی را خارج از توافق برجام برداشته است. این در حالیست که احتمالا دوره باقی مانده ترامپ بر مسند قدرت، با اقداماتی که کار را برای بازگشت بایدن به برجام دشوار می کند، پر فراز و نشیب خواهد بود. گزارش های اخیر بیانگر افزایش خطر تنش های نظامی میان ایران و ایالات متحده است و دولت بایدن ممکن است درحالی سکان قدرت به دست بگیرد که با تنش های تازه ای روبرو باشد.
کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا برای ثبات منطقه حیاتی است
بیانیه یاد شده می افزاید: کاهش فوری تنش ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار