عصر کرد - سنندج - هشتمین همایش شعر انتظار شامگاه دوشنبه با حضور جمع زیادی از شاعران استان کردستان و برخی استان های همجوار در شهر بیجار برگزار شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیجار گفت: بیش از 150 اثر متعلق به 50 شاعر اهل بیت (ع) از زنجان، قزوین، همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و قم و کردستان در قالب های شعر، غزل، نثر و قصیده به دبیرخانه این همایش ارسال شد که در نهایت حدود 15 اثر برای ارائه در همایش انتخاب شد.
عباس محمدمرادیان با اشاره به اهداف برگزاری همایش شعر انتظار و سطح ادبی و غنای آثار رسیده اظهار داشت: هدف اصلی این همایش، تبیین و ترویج فرهنگ مهدوی و انتظار به زبان هنر و ادبیات و معرفی این فرهنگ به نسل جوان می باشند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار اضافه کرد: هشتمین همایش منطقه ای شعر انتظار با محوریت وحدت شیعه و سنی در 2 بخش فارسی و کردی برگزار شد.
محمدمرادیان با بیان اینکه این همایش همزمان با آغاز امامت و ولایت حضرت ولیعصر(عج) و در هفته وحدت برگزارشد، افزود: فراخوان این همایش در مرداد ماه برای استان های مورد نظر ارسال شده بود.
وی یادآور شد: این قبیل شب شعرها زمینه فراهم شدن فضای معنویی و عرفانی در میان شاعران جوان و علاقمندان به اشعار مذهبی فراهم می کند.
در ادامه این مراسم، شاعران ناصر دوستی از زنجان، طیبه بهبودی از قزوین، امیر رسولی از زنجان، مریم مسرور از کرمانشاه، محسن کلهر از همدان و طاهره تختی، علی اصغر فریدونی، محمدرحیمی رضوان، اکرم بهرامچی و ابوالقاسم معمار از بیجار اشعار خود را در محور مهدویت قرائت کردند.
شهر بیجار در ردیف 32 شهر قدیمی کشور به ثبت رسیده و با 89 هزار نفر جمعیت در 145 ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار