پنجاه و ششمین نشست از سلسله نشست های هم اندیشی اصفهان فردا با حضور جمعی از افراد دارای معلولیت و نمایندگان تمامی ۱۸ انجمن فعال در این حوزه و با حضور شهردار اصفهان و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

به گزارش ایمنا به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علی عباسی، عضو شورای مشورتی جوانان شهردار اصفهان و از فعالان حقوقی افراد دارای معلولیت در این نشست پیشنهادات و دغدغه های مورد نظر معلولان اصفهانی را بیان کرد و گفت: فعالیت هایی که در حوزه افراد دارای معلولیت انجام شده در چهار بخش تقسیم بندی می شود که بخش اول آن پس از تشکیل شورای مشورتی جوانان شهردار اصفهان بود. نخستین برنامه ما بازدید از ایستگاه های خط اول مترو بود و نواقص آن مورد توجه قرار گرفت.
وی ادامه داد: گزارش این بازدید به شهردار اصفهان ارائه شد تا نواقص مربوطه برطرف شود. استفاده از ظرفیت تابلوهای شهری در جهت اطلاع رسانی حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت یکی از کارهای دیگری بود که انجام شده است.
عضو شورای مشورتی جوانان شهردار اصفهان تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات مدنظر شورا همکاری با معاونت اجتماعی، سازمان، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان است، همچنین جهت تدوین کتاب آیین نامه فرهنگسازی، جلساتی در این رابطه تشکیل می شود که تاکید شده از افراد دارای معلولیت در این جلسات استفاده شود. 
وی با بیان اینکه در سی و یکمین و سی و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوان اقداماتی در چهار حوزه تحقیق و پژوهش، تعقیب و پیگیری در خصوص سیستم های پخش برای کودکان مبتلا به اوتیسم و امکان سنجی برای حضور در جشنواره، اطلاع رسانی و فرهنگسازی جهت آگاه سازی عموم مردم برای افراد دارای معلولیت، همکاری با سینماها برای هماهنگی و ابلاغات لازم برای مناسب سازی افراد دارای معلولیت، انجام شد، گفت: در جشنواره سی و دوم جهش قابل ملاحظه ای در حضور افراد دارای معلولیت را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار