​رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از آغاز موج سوم کرونا در تهران خبر داد.
به گزارش ایلنا، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با  کرونا  در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به  کرونا  در تهران، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۲۰ بیمار جدید  کرونا یی در بیمارستان های تهران بستری شدند که ۱۴۷ نفر آنان در بخش های مراقبت وِیژه تحت مراقبت قرار گرفتند.
به گفته زالی، در شبانه روز گذشته ۹.۶ درصد مراجعان به بخش های سرپایی نیاز به بستری در مراکز درمانی داشتند که ۲۰ درصد آنان بدحال بوده و در بخش های ویژه بستری شدند؛ در حالی که ۴۲۰ بیمار در این بازه زمانی از بیمارستان های تهران ترخیص شدند.
وی با ذکر این مطلب که در سه هفته اخیر برای اولین بار تعداد موارد جدید بستری از مرز ۷۰۰ نفر گذشته است، گفت: تحلیل آمار و وضعیت بیماری  کرونا  در تهران حاکی از این است که موج سوم در تهران شکل گرفته است.
زالی تصریح کرد: با توجه به اینکه تهران یکی از اپی سنترها مهم اپیدمیولوژیک این بیماری در کشور است، نیاز به این است که مداخلات جدی تر در سطح شهر و استان تهران اعمال شود تا این رشد فزاینده بیماری کنترل شود.
رئیس ستاد مقابله با  کرونا  در کلانشهر تهران برای مقابله با رشد شتابان بیماری در تهران، تمدید و تکرار محدودیت های اعمال شده را در هفته آینده ضروری برشمرد.
 زالی به حجم بالای سفرهای درون شهری و استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران اشاره کرد و افزود: به طور متوسط روزانه ۹۵۰ هزارنفر از مترو و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از ناوگان اتوبوسرانی تهران استفاده می کنند.
وی کاهش دلایل سفرهای درون شهری را یکی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار