حمیدرضا ترقی با اشاره به دو فراکسیونی بودن مجلس یازدهم گفت: اصلاح طلبان در مجلس آتی در حدی نیستند که اثرگذار باشند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش نامه نیوز، مجلس یازدهم از خرداد ماه کار خود را شروع می کند و از حالا گمانه زنی ها درباره رئیس مجلس، هیات رئیس و ترکیب فراکسیونی آن شروع شده است. حساب هیات ریسه و رئیس مجلس جدا است اما با توجه به یک دستی مجلس از نظر سیاسی درباره ترکیب فراکسیونی نباید انتظار ویژه ای داشت. اگرچه برخی اعتقاد دارند که ممکن است اختلافات درون جریانی اصولگرایان یک بار دیگر سر باز کرده و موجب چند فراکسیونی مجلس آتی شوند، اما گروهی از اصولگرایان اصرار دارند که آن وحدت دقیقه نودی اسفند ماه از بین نخواهد رفت. حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در گروه دوم قرار دارد و معتقد است که مجلس یازدهم یک مجلس دو فراکسیونی است. فراکسیونی متشکل از اصولگرایان و مستقلین و فراکسیون اقلیتی و البته کم اثر اصلاح طلبان.
*ترکیب و عملکرد فراکسیون ها در مجلس آینده را چطور پیش بینی می کنید؟
با توجه به کثرت نامزدهای ائتلاف نیروهای انقلاب در مجلس فکر می کنم که تمام تلاش این ائتلاف آن خواهد بود که یک فراکسیون در مجلس یازدهم داشته باشد و اقلیت ها نیز فراکسیون های خود را تحت عنوان مستقلین و اصلاح طلبی تشکیل خواهند داد.
به نظر من فراکسیون بیشتر در مجلس آینده کاملا به ضرر است و اهداف و برنامه های گام دوم را دچار اختلال خواهد کرد.
*فکر نمی کنید اختلافاتی که در جریان ارائه لیست در جریان اصولگرا دیدیم، در مجلس بعد نیز سر باز کند و شاهد تشکیل بیش از یک فراکسیون اصولگرا باشیم؟
فکر نمی کنم. به نظر من همان عاملی که سبب شد آن اختلاف رفع شود تداوم وحدت را در مجلس پدید می آورد. بنابراین به گونه ای نیست که آن عامل نفی شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار