رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت دما و بارش در آذرماه گفت: بارش پاییزه به طور کلی در حد نرمال پیش بینی شده است. دمای کشور نیز در ماه آینده در حد نرمال خواهد بود.
احد وظیفه در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: دو موج بارشی وارد کشور شده است. یک موج پنجشنبه شب از شمال کشور وارد شده است و امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ آبان ماه) موجب بارندگی می شود این موج ساکن است و با حرکت کند یا به اصطلاح «موج بسته» موجب بارندگی خوب طی یکشنبه و دوشنبه هفته آینده (۲۶ و۲۷ آبان ماه) می شود.
وی با اشاره به ورود سامانه بارشی از غرب کشور اظهار کرد: فعالیت این سامانه موجب می شود برای جنوب غرب و غرب کشور بارندگی پیش بینی کنیم. در واقع تا دو هفته آینده دو سامانه کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی درباره وضعیت دمای کشور در آبان ماه گفت: دمای میانگین کشور در آبان ماه ۲.۵ درجه سانتیگراد خنک تر از میانگین بلندمدت پیش بینی شده است. در مجموع در ماه های مهر و آبان دمای کشور نزدیک به حد نرمال بوده است و تنها ۰.۳ درجه سانتیگراد کمتر از میانگین بلندمدت بوده است.
وی افزود: در برخی از استان های کشور مانند چهارمحال و بختیاری، ایلام، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان دما بین نیم تا یک درجه سانتیگراد بیش از حد نرمال بوده است. دما در استان های گلستان، البرز، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، تهران، بوشهر، خراسان جنوبی، قم و قزوین بین نیم تا یک درجه سانتیگراد کمتر از میانگین بلندمدت بوده است.
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی درباره پیش بینی وضعیت بارش در آذرماه گفت: ...

سرخط اخبار