نگرانی از قامت فکری نمایندگان مجلس

چرا «فائزه» کنیز می‌شود!؟

لوگوی فرارو فرارو . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۲۲
آیا این دیدگاه ها می تواند عیاری باشد تا قامت فکری نمایندگان مجلس یازدهم را بتوان با آن سنجید؟ ما فقط می دانیم این تازه اول راه وآغاز سخن است. همان مجلسی که نمایندگانش در سرلیست دریافت واکسن آنفلوانزا بودند و برخی از آن ها ماشین های مجلس را به دلیل شاسی بلند نبودن قبول نداشتند، قرار است در بودجه ۱۴۰۰رقم ۱۱۸ میلیارد تومان اعتبارات رفاهی نیز دریافت کند.

سجاد بهزادی در عصر ایران نوشت: هنوز یکسال از عمر مجلس یازدهم نگذشته است که عملکرد و اظهارنظر های نمایندگانش، عده ای را در مورد آینده توسعه کشور بیش از پیش نگران کرده است تا آن جایی که در جدیدترین اظهار نظر ها سعید حجاریان در یادداشتی کوتاه نوشت" مسیری که مجلس انقلابی و همچنین دیپلماسی انقلابی در پیش گرفته است، ایران را بعد از خروج از سازمان ملل به «ریز کشور» (Micronation) یا نهایتاً کشوری تبدیل خواهد کرد که صرفاً از سوی چند دولت خاص به رسمیت شناخته می شود. این کشور ها موسوم به «نیمه رسمیت یافته» هستند و آبخازیا، اوستیای جنوبی، قبرس شمالی، صحرای غربی و ترانس نیستریا مشهورترین آن ها هستند!
اما چرا مجلسی که بر آن توصیف انقلابی می شود و با شعار رفع مشکلات معیشتی طبقات پایین جامعه شکل گرفت از منظر عده ای خیلی زود بعنوان سرعت گیر توسعه لاک پشتی ایران شناخته می شود؟
اگر "مشت را نمونه خروار" بدانیم برخی دیدگاه های نمایندگان مجلس یازدهم پیرامون چالش های مهم کشور را با هم مرور می کنیم.
زهرا شیخی، نماینده اصفهان، در یک رشته توییت عجیب سازمان بهداشت جهانی، بیل گیتس، سرمایه گذار واکسن کرونا و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، را متهم کرده با واکسن کرونا در پی کاهش جمعیت جهان هستند.
در جایی دیگر عضو هیات رییسه مجلس، با ابراز نگرانی از گسترش دامنه سرقت ها که باعث ایجاد ناامنی برای مردم شده است، صدور حکم قطع ید برای سارقان را نقطه پایان شرارت این مجرمان دانست.
نائب رئیس مجلس در جایی با اشاره به تحرکات نظامی آمریکا در خلیج فارس می گوید از این تحرکات در آب های خلیج فارس و ورود زیردریایی اتمی «یواس اس جورجیا» نگران نیستیم و زیردریایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار