پیروزی اسرای فلسطینی پس از دو هفته اعتصاب غذا

ایسنا سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸
اسرای فلسطینی پس از دو هفته اعتصاب غذا به پیروزی جدیدی در عملیات "کرامت ۲" دست یافتند. هیئت اسرای فلسطینی نیز از جزئیات توافق خود با مدیریت زندان های اسرائیل خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، اسرای فلسطینی روز دوشنبه پس از دو هفته اعتصاب غذا، با تحقق برخی از خواسته های خود، به پیروزی جدیدی دست یافتند.
هیئت اسرای فلسطینی نیز در بیانیه ای اعلام کرد با مدیریت زندان های رژیم صهیونیستی به توافقی برای نصب باجه های تلفن عمومی در تمامی بخش های زندان دست یافته است.
این هیئت افزود: اسرای فلسطینی می توانند سه بار در هفته از این تلفن ها استفاده کنند، مدت مکالمه نیز برای هر اسیری ۱۵ دقیقه است، کار نصب تلفن ها از بخش زنان، وجوانان و بازداشتگاه های شمالی آغاز می شود.
همچنین بر اساس توافق یاد شده، تمامی اسرایی که در یورش اخیری که حدود ۲۰ روز قبل شکل گرفت و از زندان النقب منتقل شده بودند، بازگردانده شده و حبس انفرادی برای تمامی اسرای زندان النقب پایان یابد. علاوه بر این، سیستم های پارازیت از کار انداخته شده و کار نصب سیستم های جدید نیز متوقف می شود.
در ادامه این بیانیه آمده است، در مورد انتقال اسرای زن از زندان "الدامون" به زندانی دیگر، بازگرداندن اسرای بیمار در بازداشتگاه درمانگاه "الرمله"به بخش قدیمی که به بهانه تعمیرات تخلیه شده بود، با مدیریت زندان های اسرائیل توافق حاصل شده است. این یکی از خواسته های اساسی اسرای بیمار بود چراکه شرایط زندگی در این بخش با توجه به مساحت آن بهتر از محل فعلی است.
همچنین توافق شد، کارها به حالت عادی خود پیش از اجرای مجازات ها و تحریم ها علیه اسرا در سال گذشته میلادی بازگشته و از جرائم اعمال شده علیه آنها در درگیری اخیر کاسته شود.
عبدالعال عنانی، مدیرکل انجمن اسرای فلسطین در کرانه باختری در گفتگویی با شبکه خبری المیادین اظهار کرد: این توافقنامه ...