مایک پنس ادعای نخ نما شده ترامپ درباره ایران را دستاورد شمرد

مثلث آنلاین چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
معاون رئیس جمهوری آمریکا خروج از برجام را از دستاوردهای دولت ترامپ برشمرد و آن را ایستادگی در برابر ایران دانست.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
مایک پنس (Mike pence) معاون رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب به وقت (واشنگتن) در سخنرانی خود در اندیشکده محافظه کار «بنیاد هریتیج» بخش هایی از اقدامات غیرقانونی و فاجعه بار دونالد ترامپ را به عنوان دستاوردهای وی برشمرد.
پنس گفت دولت ترامپ ( Donald trump) قولی را که چهار دولت پیشین از عمل به آن بازمانده بودند، عملی کرده و سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی را به قدس که از سوی واشنگتن به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناسایی شد، منتقل کرد.
معاون رئیس جمهوری آمریکا همچنین به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان را که تا پیش از این به عنوان «جولان اشغالی» توسط واشنگتن شناخته می شد، جزو دستاوردهای دولت ترامپ معرفی کرد.
پنس مدعی شد: ترامپ با خروج از توافق فاجعه بار [هسته ای] ایران در مقابل دولت پیشرو حامی تروریسم در جهان ایستاد. وی همچنین با تکرار ادعایی که دروغ بودن آن بارها توسط رسانه های کشور خودش برملا شده، گفت: دیگر بسته های پول به دست حاکمان ایران نمی رسد.
ترامپ بارها در سخنرانی های مختلف از دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا به دلیل انتقال پول نقد به ایران انتقاد کرده است. ترامپ این ادعا را طوری مطرح کرده که گویی این پول به ایران اعطا شده است.
این در حالی است که پول نقد مورد ادعای ترامپ و دولتمردانش، پولی است که متعلق به ایران بوده و تا زمان پرداخت آن در نظامی مالی آمریکا بلوکه شده بود و پس از رفع تحریم ها به ایران بازگردانده شد.
ترامپ اردیبهشت ماه سال گذشته خروج کشورش از برجام را اعلام و تحریم های رفع شده به واسطه این توافق را علیه ملت ایران بازگرداند. دولت ترامپ علاوه بر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار