قالیباف: اقتصاد باید به دست مردم اداره شود/ به قدرت های بزرگ نمی توان اعتماد کرد

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۲۱
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان "راه مقابله با آمریکا کار است یک شعار نیست" گفت: باور انقلاب رهبری و امام خمینی این بود که اقتصاد باید به دست مردم اداره شود.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه(ع) به تولیدکنندگان و مردم ایران گفت: تولیدکنندگان در حقیقت امروز اقتصاد کشور را پیش می برند.
وی ضمن تبریک ولادت میلاد امام خمینی(ره) ادامه داد: این مرد بزرگ جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت و همین اخلاص بود که باعث احیای مجدد اسلام و عزت مسلمین شد.
نماینده تهران در مجلس ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر، اضافه کرد: در پایان سال 99 هستیم و در روزهای پایانی قرن و آغاز قرن جدید هستیم البته هم اکنون با یک پاندمی سختی در دنیا روبه رو هستیم که این دنیا را با تکنولوژی و صنعت به شدت غافلگیر کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: این پاندمی توانست در اندک زمانی برنامه های طراحی شده را در هم بکوبد و از نظر اقتصادی توانست فروش نفت را به صفر برساند و گردشگری را تعطیل کند، اقتصادهایی را که سالها با یک مکتب اداره می شد مجبور کرد تصمیمات متفاوتی اتخاذ کنند.
قالیباف با یادآوری اینکه "در این قرن خوی استکباری از ترامپ دیدیم"، افزود: ترامپ از تمام تعهدات بین المللی عبور کرد و فشارهای غیرقانونی به ملت های جهان و به ملت خود وارد کرد که کشور ما نیز از این تصمیمات دچار آسیب شد.
وی با ابراز اینکه "می توانیم از اتفاقاتی که در سالهای گذشته رخ داد یک درس بزرگ بگیریم"، خاطرنشان کرد: آن درس این است که نمی توان به قدرت های بزرگ اعتماد کرد زیرا قدرت های بزرگ خوی استکباری و دور از انسانیت دارند و نمی شود به آنها اطمینان کرد.
نماینده تهران در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار