آبرسانی ۴۵۰ روستای خراسان رضوی با اعتبار صندوق توسعه ملی انجام می‌شود

لوگوی ایرنا ایرنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۱
مشهد- ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: عملیات آبرسانی به ۴۵۰ روستا در مناطق مختلف این استان با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی صورت می گیرد.

سید ابراهیم علوی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز به منظور آبرسانی به این روستاها برای سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ تامین خواهد شد.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا سال ۱۴۰۱ نه تنها هیچ روستایی در خراسان رضوی دچار کمبود آب نخواهد بود بلکه این استان دیگر بحرانی در تامین و عرضه آب برای روستاییان نخواهد داشت.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: به دنبال یکپارچه سازی خدمات شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی، از ابتدای امسال با اقدامات انجام شده وضعیت شرایط آبی بهبود یافته است و روستاهای دارای بحران آب بیشتر در شهرستان های نیشابور، سبزوار، گناباد، قوچان، تربت جام و خواف واقع شده اند.
وی به نشست بررسی راههای تامین منابع مالی اجرای پروژه های آبرسانی خراسان رضوی نیز اشاره و بیان کرد: این نشست چندی پیش با حضور وزیر نیرو و استاندار خراسان رضوی برگزار شد و در نتیج آن ضمن افزایش کمک اعتباری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، استفاده از ظرفیت قانون الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم بخشی مقررات مالی دولت نیز با با مساعدت استانداری مورد تایید و تاکید قرار گرفت.
علوی در ادامه گفتگو با خبرنگار ایرنا به ۲۲۰ روستای فاقد ردیف اعتبار در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: برای این روستاها نیز برنامه ای برای اخذ بودجه از محلهایی که امکان تامین اعتبار وجود دارد با کمک استانداری خراسان رضوی و سازمان آب و فاضلاب کشور تدوین و تعریف می شود. 
وی افزود: دو هزار و ۲۷۱ روستا با مجموع جمعیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در قالب ۵۰۰ هزار مشترک روستایی زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی هستند. 
مدیر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار