فرماندار: ورزش گالیکش باید در مسیر حرفه ای حرکت کند

ایرنا سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۸
گنبدکاوس - ایرنا - فرماندار گالیکش درشرق گلستان با تاکید برضرورت تلاش و کمک مسئولان شهرستان و استان برای کاهش دغدغه های ورزشکاران، خاطرنشان کرد: ورزش گالیکش باید در مسیر حرفه ای حرکت کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین مایلی عصر دوشنبه در نشست با روسای هیات های ورزشی گالیکش به مناسبت روز جوان، گفت: توجه به حوزه ورزش از شاخص های داشتن جامعه پویا است.
وی افزود: افزایش اعتبارات حوزه ورزش و استفاده از ظرفیت دیگر ادارات و نهادها درسطح شهرستان، استان گلستان و کشور می تواند زمینه مناسبی برای ارتقای ورزش گالیکش فراهم کند.
مایلی بابیان اینکه ورزش گالیکش فعلا در مرحله آماتوری قرار دارد، اضافه کرد: باید تلاش شود تا ورزش این شهرستان با استعدادهایی که دارد، در مسیر حرفه ای حرکت نماید.
وی تصریح کرد: برای تحقق این موضوع همه ادارات و نهادهای گالیکش و نیز بخشداران و دهیاران می بایست به حوزه ورزش توجه ویژه داشته و مساعدت نمایند.
فرماندار گالیکش همچنین با اشاره به علاقه مندی مردم این شهر بویژه بانوان برای ورزش همگانی در مسیر جاده این شهر به روستای فارسیان، از شهرداری و شورای اسلامی گالیکش خواست تا نسبت به آماده سازی حاشیه این مسیر در قالب جاده سلامت و نیز احداث بوستان بانوان اقدام نمایند.
وی از رییس اداره ورزش و جوانان گالیکش نیز درخواست کرد تا نسبت به نیازسنجی اعتبار برای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز جامعه ورزش بالاخص در مناطق روستایی اقدام و گزارش آن را به فرمانداری اعلام نماید.
به گزارش ایرنا، رییس اداره ورزش و جوانان گالیکش نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از وجود استعدادهای فراوان ورزش در این شهرستان، گفت: ورزشکاران گالیکش در برخی رشته ها در سطح استانی، ملی و بین المللی موفق به کسب مقام شده اند که باید مورد توجه قرار گیرند.
جواد عجم افزود: درحال حاضر 25 هیات ورزشی در گالیکش وجود دارد که فقط 10 هیات آن فعال است که ...