سردار مومنی: کشورهای غربی، متعهد به اصل مسئولیت مشترک در مبارزه با مواد مخدر نیستند

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۳
سردار مومنی: کشورهای غربی، متعهد به اصل مسئولیت مشترک در مبارزه با مواد مخدر نیستند
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کشورهای مقصد، به خصوص کشورهای غربی، متعهد به اصل مسئولیت مشترک در مبارزه با مواد مخدر نیستند و آن را فراموش کرده اند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، اسکندر مؤمنی در ملاقات با یوری فدوتوف، معاون دبیرکل و مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل UNODC که در حاشیه اجلاس سالانه کمیسیون مواد مخدر در وین برگزار شد، ضمن اعلام خرسندی از تصویب بیانیه وزرای شصت و دومین اجلاس کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل سال 2019 میلادی، ابراز امیدواری کرد که سند سیاسی جدید بتواند به عملیاتی شدن تعهدات ایجاد شده طی دهه گذشته کمک کند.
وی به ارائه گزارشی از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مقابله با مواد مخدر در سال 2018 پرداخت و گفت: علی رغم تحریم های غیر قانونی، ظالمانه و یک جانبه و عدم بهره مندی از کمک های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در سال 2018، بیش از 800 تن مواد مخدر کشف کرد که 45 تن آن هروئین و مرفین بوده است و همچنین ماه گذشته 600 کیلو هروئین را که به مقصد ایتالیا در حال قاچاق بود، کشف کرد. در همین سال، 18 شهید نیز در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم شده است.
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر تصریح کرد: تحریم های یک جانبه علیه ایران در سیاست های مقابله ای و ترانزیتی با مواد مخدر تأثیر منفی می گذارد، این موضوع در کنار عدم حمایت مالی مناسب از برنامه کشوری ظرف پنج سال گذشته، پیام ترغیب کننده ای برای جمهوری اسلامی ایران ندارد.
مومنی گفت: سطح کمک ها به جمهوری اسلامی ایران به حداقل رسیده است و دیگر کشورها به خصوص کشورهای غرب، متعهد به اصل مسئولیت مشترک در مبارزه با مواد مخدر نیستند و آن را فراموش کرده اند.
وی در پایان گفت: از جنابعالی انتظار داریم ضمن حمایت مالی ...

[ مشاهده متن کامل سردار مومنی: کشورهای غربی، متعهد به اصل مسئولیت مشترک در مبارزه با مواد مخدر نیستند خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم