حمایت از تولید ملی، وظیفه مهم دانشگاه ها+ فیلم

واحد مرکزی خبر شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۷
وزیر علوم، تحقیقات وفناوری: توسعه دانش و فناوری های جدید در جامعه و تلاش برای رونق تولید کالای ایرانی از مهم ترین وظیفه دانشگاه هاست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, منصور غلامی در همایش معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور در قزوین گفت: در بخش ارتباط با صنعت رویکرد خوبی داریم و با تامین منابع مالی توسط صنایع امروز به سمت تجاری سازی تحقیقات و مقالات پیش می رویم.
غلامی اعلام کرد: هم اکنون ٤٣ پارک علم و فناوری، ١٩٦ مرکز رشد دانشگاهی و بیش از ٥ هزار شرکت دانش بنیان در کشور به سمت تجاری سازی علوم گام برمی دارند.
وی افزود: در شرایط ویژه ای از آموزش عالی کشور و در مسیر تحول و حرکت به سمت بهبود و تقویت فعالیت های آموزش عالی در کشور هستیم و این شرایط اقدامات ویژه می طلبد.
به گفته وزیر علوم، ما در ٤٠ سال انقلاب، آموزش عالی کشور را از نو ساخته ایم، آموزش عالی کشور در دوره اول فعالیت خود، تربیت نیروی انسانی را در اولویت کار خود قرار داد.
غلامی گفت: خیلی از پزشکان و متخصصان از خارج کشور می آمدند، ولی این رویکرد در دهه ٧٠ تغییر کرد و با کمک دانشگاه ها نیروی انسانی تربیت شد.
وی افزود: در دوره دوم وزارت علوم که از اواسط دهه ٧٠ آغاز شد به سمت تقویت تحصیلات تکمیلی گام برداشتیم تا در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.
وزیر علوم گفت: از اواخر دهه ٨٠ تا ٩٠ تحول در بگارگیری و عملیاتی کردن مقالات و توسعه دانش و فناوری های جدید در سطح جامعه در دستور کار بوده است.
غلامی بر ضرورت رعایت اخلاق پژوهشی و علمی در دانشگاه ها تاکید و اذعان کرد: علاقه زیاد برای اخذ مدرک بدون زحمت و مدرک گرایی باعث شده که اخلاق حرفه ای در دانشگاه ها رعایت نشود.
وی همچنین بر ضرورت ساماندهی پایان نامه های دانشجویی و کنترل ظرفیت تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها تاکید کرد.
معاون آموزشی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار