عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تامین کالاهای اساسی و دیگر کالاها در شرایط کاملا خوبی است، گفت: کشور از نظر ذخایر راهبردی در بهترین شرایط است و با توجه به سامانه جامع تجارت، تولید و واردات کالا از مرحله ترخیص تا عرضه در شبکه های خرد، رصد می شود.
سید حمید پورمحمدی در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: پس از افزایش قیمت بنزین، برای رفاه حال مردم سهمیه هایی برای تاکسی ها از جمله تاکسی های اینترنتی و سرویس های مدارس در نظر گرفته شد که روی کرایه ها اثری نداشته باشد.
وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه همه منابع حاصل از تفاوت قیمت ناشی از افزایش قیمت بنزین را در حسابی در نزد خزانه نگهداری می کند و آن را عینا به حدود ۶۰ میلیون نفر در قالب حدود ۱۸ میلیون خانوار تقدیم می کند.
دهک اول ۲۳ برابر بیشتر از دهک دهم از یارانه بنزین برخوردار است
پورمحمدی درباره میزان تورم احتمالی ناشی از افزایش قیمت بنزین با اشاره به اینکه نظرات مختلفی در این باره مطرح شده است، گفت: با توجه به اختلاف قیمت بنزین در کشورمان نسبت به منطقه، یارانه ای که برای بنزین داده می شود، عادلانه توزیع نمی شود و از این یارانه، دهک اول در مقایسه با دهک دهم، ۲۳ برابر بیشتر برخوردار می شود، بنابراین بسیاری معتقد بودند که باید این موضوع، اصلاح و یارانه، عادلانه توزیع شود.
تفاوت قیمت بنزین در ایران و کشور همسایه ۱۵ هزار تومان است
وی ادامه داد: دیدگاه دیگر این بود که زمانی که تفاوت قیمت بنزین در کشورمان با کشور همسایه بیش از ۱۵ هزار تومان است طبیعتا قاچاق آن زیاد می شود و نباید زمینه قاچاق را فراهم ...

سرخط اخبار