پیش بینی فروش سینما ها در سال ۹۸

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۷:۰
پیش بینی فروش سینما ها در سال ۹۸
فیلم های اکران نوروزی در هفته ای که گذشت، معرفی شدند. سینماها آماده یک دوره پرفروش سه هفته ای می شوند. یک دوره ۲۱ روزه که هر سال رکوردهای تازه ای به جا می گذارد.

در مقابل این دوره ۲۱ روزه، یک دوره هفت روزه هم وجود دارد که هفته پیش از آغاز اکران نوروزی است. در بسیاری از سال ها، کمترین میزان فروش فیلم ها در همین یک هفته اتفاق افتاده است، بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم که قعر و قله بازار سینما در همین چهار هفته میان اسفند و فروردین، به هم دوخته شده اند. اما نسبت میان این دو دوره متفاوت، همیشه یکسان نیست. گاهی اوقات افزایش قیمت بلیت سینماها در سال جدید، اختلاف میان تعداد بلیت های فروخته شده را به حداقل می رساند و گاهی با ثابت ماندن قیمت بلیت، این اختلاف به اوج می رسد. امسال قرار است که قیمت بلیت سینماها افزایش پیدا کند. درباره نتایج این اتفاق، نظرهای متفاوتی وجود دارد. پیش بینی ها درباره فروش نوروزی سینماها در سال ۹۸ دست کم دو گونه است.
برخی می گویند با توجه به افزایش قطعی قیمت بلیت و شرایط اقتصادی کشور، استقبال عمومی از فیلم های روی پرده در طول سال ۹۸ کاهش پیدا خواهد کرد. طبق نظر این دسته از کارشناسان، قیمت بلیت در پردیس های سینمایی شهرهای بزرگ در سال جدید به آستانه ۲۰ هزار تومان می رسد و به رغم این افزایش قابل توجه، فروش مجموع سال ۹۸ به سختی می توان انتظار رکوردشکنی را در سال ۹۸ داشت. اما در مقابل کارشناسانی هم هستند که شرایط دشوار اقتصادی کشور را عامل اصلی افزایش فروش سینماها می دانند. آنها اعتقاد دارند که به دلیل افزایش هزینه سفرهای تفریحی و سرگرمی های دیگر، رجوع به سینماها همچون چند سال اخیر افزایش پیدا می کند و مردم اوقات فراغت خود را در سینماها با هزینه کمتری در مقایسه با هزینه سفر سپری خواهند کرد.
نکته های بررسی بازار سینما
بررسی آثار افزایش قیمت بلیت بر بازار سینما را در دو ...

[ مشاهده متن کامل پیش بینی فروش سینما ها در سال ۹۸ پارسینه ]

آخرین اخبار عمومی